Autosport Internationaal Singleseaters • FIA Formule 3

Williams F1-talent Kean Nakamura-Berta maakt in 2027 FIA F3-debuut bij Trident

Door Celine Boerboom17 september 2026 · 14:00 uur2 min lezen
Williams F1-talent Kean Nakamura-Berta maakt in 2027 FIA F3-debuut bij Trident

Het Atlassian Williams F1 Team is verheugd aan te kondigen dat Williams F1 Team Academy-coureur Kean Nakamura-Berta in 2027 zijn debuut in de FIA Formule 3 zal maken bij Trident Motorsport. Williams blijft de jonge coureur ondersteunen terwijl hij verder klimt op de autosportladder.

Kean maakt de overstap naar de Formule 3 na een succesvol seizoen in de FREC, waarin hij acht podiumplaatsen behaalde, waaronder drie overwinningen. Daarmee eindigde hij als derde in het kampioenschap.

De 18-jarige coureur heeft inmiddels een indrukwekkend palmares opgebouwd. Na de successen in de kartsport, maakte hij in november 2023 zijn racedebuut in het F4 South East Asia Championship, waar hij ondanks slechts twee raceweekenden twee polepositions en een podiumplaats behaalde. In zijn eerste volledige seizoen werd hij vervolgens tweede in het Formula 4 UAE Championship van 2024, met twee overwinningen en nog vijf podiumplaatsen.

2025 werd vervolgens zijn grote doorbraakjaar. Nakamura-Berta pakte achter elkaar de titels in het E4 Championship en de Italiaanse Formule 4. In Italië won hij negen races en eindigde hij slechts drie keer buiten het podium. Dit seizoen voegde hij daar de Formula Regional Middle East Trophy en een derde plaats in het FREC-kampioenschap aan toe.

De in Londen geboren coureur, die half Japans en half Slowaaks is, maakt nu de overstap naar Trident voor het F3-seizoen van 2027. Daarmee treedt hij in de voetsporen van F3-kampioen van 2025 Rafael Câmara en de recent gekroonde nummer twee Freddie Slater. Beiden reden na succesvolle FREC-campagnes voor het Italiaanse team.

Sinds zijn komst naar de Williams Driver Academy in 2026 heeft Nakamura-Berta volgens het team grote vooruitgang geboekt. Ook in 2027 blijft hij onderdeel van het programma. De Williams Driver Academy begeleidt coureurs gedurende hun volledige ontwikkeling op de autosportladder, met als doel hen richting de hoogste niveaus van de autosport te brengen.

Kean Nakamura-Berta: “Ik ben blij dat ik met Trident Motorsport de stap naar de Formule 3 kan maken en tegelijkertijd de steun van de Williams F1 Team Driver Academy blijf ontvangen. Na een sterk seizoen in de FREC geeft de kans om me bij zo'n competitief team in de Formule 3 aan te sluiten me veel vertrouwen richting mijn F3-debuut volgend jaar. Een grote dank aan iedereen die heeft geholpen om me hier te krijgen.”

Sven Smeets, Sporting Director: “Het is een trots moment om Kean voor zijn debuutseizoen de stap naar de Formule 3 met Trident Motorsport te zien maken. Hij heeft sinds zijn komst naar de Academy dit jaar indrukwekkende vooruitgang geboekt en deze kans is het resultaat van het harde werk en de toewijding die hij tijdens een lang en zwaar bevochten seizoen heeft laten zien, bovenop zijn al indrukwekkende staat van dienst. Dit is een mooi moment voor de Driver Academy en een passende weerspiegeling van de kansen die het programma creëert voor de volgende generatie talentvolle coureurs.”

C
Celine Boerboom
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×