Laatste nieuws
• Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing Team geven alles, maar: "We hebben veel voor onze kiezen gekregen"• De Grand Prix van Brazilië op Interlagos: een circuit vol Formule 1-historie en uitdagingen• Sterke race Collin Veijer ondanks asfalttemperatuur, die opliepen tot maar liefst 53 graden Celsius• Ties Hermus kampioen NXT in 2-Takt Senior Nationaal, broer Timo knappe P3 bij de Senioren: "Voelt gewoon goed"• Beitske Visser verwezenlijkt haar Lady Trophy-doelen met indrukwekkende races tijdens de Playoffs• George Russell verbreekt stilzwijgen: "Moeilijk week in, week uit weer op te krabbelen? Ja, heel erg. Soms verwarring? Vaak"• Race-technologie voor dagelijks gebruik: zo haal je Formule 1-DNA in huis met private lease• Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing Team geven alles, maar: "We hebben veel voor onze kiezen gekregen"• De Grand Prix van Brazilië op Interlagos: een circuit vol Formule 1-historie en uitdagingen• Sterke race Collin Veijer ondanks asfalttemperatuur, die opliepen tot maar liefst 53 graden Celsius• Ties Hermus kampioen NXT in 2-Takt Senior Nationaal, broer Timo knappe P3 bij de Senioren: "Voelt gewoon goed"• Beitske Visser verwezenlijkt haar Lady Trophy-doelen met indrukwekkende races tijdens de Playoffs• George Russell verbreekt stilzwijgen: "Moeilijk week in, week uit weer op te krabbelen? Ja, heel erg. Soms verwarring? Vaak"• Race-technologie voor dagelijks gebruik: zo haal je Formule 1-DNA in huis met private lease
Nieuws

Overdrive Racing: een bijzonder Dakar team uit België

Door Bas Kaligis12 januari 2010 · 09:10 uur1 min lezen

“Zaterdag zag ik een waar défilé voor onze tenten passeren”, zegt Jean-Marc Fortin over de rustdag in de Dakar Rally. “Het aantal rijders dat informatie wilde over ons team en onze autoʼs was bijna niet bij te houden.” Samen met de Pool Krzysztof Holowczyc is de Belgische navigator opnieuw prominent aanwezig in de top 10.

Opnieuw geeft Overdrive Racing uit Gemblaux, onder directie van Fortin en ex-rallycoureur Grégoire de Mévius, een brevet van vermogen af. De Nissanʼs Navara blijken snel en betrouwbaar, ongeacht of de special zich afspeelt op snelle gravelpaden, in hoge duinen of op zandwegen. “Wij kunnen laten zien dat onze Nissan voor een amateur-rijder het ideale wapen is. Wat me nog het meeste plezier doet, is dat we voor de Mitsubishiʼs blijven, wagens die nog niet zo lang geleden de Dakar domineerden.”

Na de prachtige prestaties in 2009, Overdrive Racing finishte op plek vier en vijf, is hard gewerkt aan het doorontwikkelen van de Nissans. De basisauto wordt in Zuid-Afrika gebruikt voor snelle en korte wedstrijd, waar in Le Dakar duurzaamheid een belangrijke factor is. “De centrale aandrijfas werd hertekend en verstevigd, het hele
remsysteem herzien. Ook de krikken zijn nu betrouwbaarder.” Dit jaar ademt de motor door een inlaat van 34 millimeter, 2 meer dan voorheen. De vierliter V6 is nu goed voor 315pk. De topsnelheid ligt nu vijf à zes kilometer per uur hoger.

Inmiddels zijn Fortin en Holowczyc in de dakar 2010 getroffen door technische malheur aan de achteras. “Daarom moet je in de Dakar meer dan in andere wedstrijden genieten van het huidige succes.” / Door Bart-Jan Keizer

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×