Van der Pol Kartracing en Sodi kart fabriek gaan nog nauwer samenwerken
Uitgegeven door Bas Kaligis • 20 mei 2010 13:41
Van der Pol Kartracing timmert flink aan de weg. Inmiddels is het team van familie Van der Pol een nog nauwere samenwerking aangegaan met de Franse fabrikant van karts; Sodikart. Inmiddels is die samenwerking alweer flink uitgebreid en kunnen een viertal rijders profiteren van de bundeling van krachten. Met andere woorden Van der Pol kan vier rijders met ondersteuning van de fabriek laten rijden.

"Een aantal weken terug heb ik samen met Joost van der Pol een bezoek gebracht aan de Sodi fabriek in Nantes, Frankrijk", zei Erik Delnoij teammanager bij Van der Pol Kartracing tegen over RaceXpress.nl. "Sodi is de grootste producent van huurkarts en is zeer vooruitstrevend op dit gebied. In Nantes werken 125 mensen. We hebben daar gesproken met de manager van het Sodi Racingteam en de algemeen directeur van Sodi."
"Het Racing team van Sodi is uitsluitend gericht op WSK-wedstrijden. Op Rotax wedstrijden zijn ze nauwelijks aanwezig terwijl dit een groeimarkt is. Bovendien is Itaka (onderdeel van Sodi, groothandel voor kartonderdelen) importeur van Rotax voor Frankrijk. Om meer ervaring en kennis op te doen in deze klasssen hebben Van der Pol KartRacing en Sodi besloten om nauwer te gaan samenwerken. Er is afgesproken dat een aantal karttalenten ondersteuning zal krijgen vanuit de fabriek, zoals materiaal, kleding, advies, testen van nieuwe chassis, et cetera. Van der Pol KartRacing fungeert hierbij als een soort satellietteam en wisselt gegevens uit met de fabriek."
Delnoij: "Inmiddels zijn de eerste rijders bekend die gaan deelnemen aan dit programma. Dit zijn; Finn Kooijman, hij komt uit in de MiniMax bij Chrono Karting en in de BNL en Niek Vos. Hij rijdt Rotax Max senioren, uitsluitend de Rotax Max Euro Challenge. Van der Pol KartRacing is nog op zoek naar een aantal talenten die hier voor in aanmerking kunnen komen. We zoeken nog een junior of senior rijder die EK's kan gaan rijden."


















