Momoven Idrofoglia RW Racing Team sluit intense overzeese trip af in Qatar - Zonta van den Goorbergh: "We zijn weer fris"

Dit weekend wordt de twintigste Grand Prix van 2026 verreden op het Lusail International Circuit in Qatar. Het is de vijfde en laatste Grand Prix van de overzeese trip die ruim een maand geleden begon, en voor het eerst sinds april 2025 dat er weer op het imposante Qatarese circuit geracet wordt.
Enkele dagen na de intense Grand Prix van Maleisië is de MotoGP paddock westwaarts gegaan en aanbeland op het Lusail International Circuit in Qatar. Het 5,38 kilometer lange circuit staat al sinds 2004 op de kalender en sinds 2008 wordt er onder kunstlicht gereden, waardoor het een uniek evenement is.
Met tien rechterbochten, zes linkerbochten en een recht stuk van meer dan een kilometer lang biedt het Lusail International Circuit de rijders meer dan genoeg uitdaging. Daarnaast zal het, ondanks dat er na zonsondergang gereden wordt, nog steeds een zwaar weekend worden met temperaturen van meer dan 30˚C.
Na een moeizaam verlopen weekend in Maleisië zijn Ayumu Sasaki en Zonta van den Goorbergh erop gebrand om sterker terug te komen in Qatar. Samen met het Momoven Idrofoglia RW Racing Team zullen de twee coureurs hard werken om deze lange en uitdagende overzeese trip op een goede manier af te sluiten.
Ayumu Sasaki: “Ik vind het een mooi circuit om op te rijden en kijk ernaar uit om hier in de avonduren te racen. Vorig jaar hadden we het wat moeilijk op dit circuit, maar dit jaar hebben we de punten waarop we toen moeite hadden verbeterd. Ik kijk ernaar uit om dit weekend verdere stappen te zetten, iedere dag hard te werken en hopelijk een goed resultaat te behalen. In Maleisië hadden we tijdens de race een behoorlijk goed gevoel, dus we blijven doorwerken en zullen er alles aan doen.”

Zonta van den Goorbergh: “Dit is de laatste race van het overzeese gedeelte voordat we terugkeren naar Europa. Ik kijk ernaar uit om weer op de motor te stappen en opnieuw op dit circuit te racen, want het is alweer een tijdje geleden. Na het intensieve weekend in Maleisië hebben we een paar dagen vrij gehad om ons weer op te laden. We zijn dus weer fris en klaar om ervoor te gaan.”
Het tijdverschil met Qatar en centraal Europa bedraagt twee uur, en daarnaast wordt er in Qatar ook een aangepast tijdschema gehanteerd. Het raceweekend op het Lusail International Circuit begint voor de Moto2 op vrijdag met een vrije training waarna ’s avonds om 18:05 uur lokale tijd, 16:05 uur Nederlandse tijd de officiële training van start gaat. Op zaterdag begint de dag opnieuw met een vrije training waarna ’s avonds om 17:45 uur lokale tijd, 15:45 uur Nederlandse tijd de kwalificatie verreden wordt. De race over 18 ronden gaat zondag om 17:15 uur lokale tijd, 15:15 uur NL-tijd van start.
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

MotoGP Aprilia Racing in Qatar! Marco Bezzecchi: "Goed voor de dag komen" - Jorge Martín: "Bekijken hoe mijn lichaam reageert"

Matchpoint voor Marc Márquez: zo kan de Spanjaard zijn achtste wereldtitel behalen in Lusail

Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing Team geven alles, maar: "We hebben veel voor onze kiezen gekregen"





