Charles Zwolsman meer dood dan levend: "Gewoon doorgaan"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 15 juni 2009 10:16
Charles Zwolsman en teamgenoot Andre Lotterer legden met de Kolles Audi R10 beslag op een zevende plaats in het eindklassement van de 24Heurs du Mans. Zwolsman was daarmee tevens de beste Nederlander, maar dat kreeg hij niet cadeau. Deze race bleek superzwaar nadat de derde rijder Narain Karthikeyan niet kon deelnemen aan de race. De voormalige F1 tester uit India kwam vlak voor de start ten val in een poging over een muurtje heen te springen. Waar anders drie coureurs voor nodig zijn moesten Zwolsman en Lotterer nu deze 24uurs-klus met z’n tweeën klaren. Na een perfecte constant gereden race met mooie acties wisten de beide doorzetters in de nummer 14 bolide beslag te leggen op een uitstekende zevende plek. Charles Zwolsman was meer dood dan levend, maar werd daarmee wel de beste Nederlander en reageerde na afloop dat dit de zwaarste race is geweest die hij ooit heeft gereden.

"Wat een fantastische race! Nadat Narain (Karthikeyan) vijf minuten voor de start geblesseerd raakte kreeg ik het seintje dat ik de race moest starten. Veel tijd om na te denken hoe zwaar de race daarna met zijn tweeën zou worden hebben Andre (Lotterer) en ik daarna niet meer gehad. Het was gewoon doorgaan.”
“Ik moet het team bedanken dat ze in juist deze race de auto erg goed voor elkaar hadden. Vooral in de eerste helft van de race was de auto perfect. We wisten ons naar de vijfde plaats op te werken waarna we 's ochtends door versnellingsbakproblemen tien minuten in de pits hebben gestaan en terugvielen naar de achtste. Dat was wel echt even balen.“
“Maar uiteindelijk zevende finishen is ook een heel mooi resultaat voor mijn eerste Le Mans. Na niet geslapen te hebben doordat we met zijn tweeën hebben gereden wordt de volgende 24 uurs race zeker makkelijker!"
Meer over Le Mans




