Autosport Internationaal Toerwagens • Le Mans

Anthony Davidson vol lof over verdedigingswerk van Nicky Catsburg: "Zonder iets riskants of gevaarlijks..."

Uitgegeven door Wim Boekel • 21 april 2023 15:36

Anthony Davidson keek naar de 6 uur van Portimao en zag Nicky Catsburg samen met het team van Corvette Racing in de GTE-Am winnen. Catsburg mocht samen met Ben Keating en Nicolas Varrone naar de hoogste trede van het podium. Het kwam de Nederlander echter bepaald niet aanwaaien, want in de slotfase van de race werd hij nog aardig onder druk gezet door Alessio Rovero in de Ferrari. De Brit Anthony Davidson was na afloop lovend over onze landgenoot.

Corvette Racing wint GTE-Am 6 uur van Portimao Catsburg Keating en Varrone

"Ik hou van dat gevecht aan het eind tussen Nicky Catsburg en Alessio Rovera. Daar had ik de hele dag naar kunnen kijken”, aldus Davidson over het gevecht in de slotfase van de race tussen de twee coureurs. "Als ik thuis een fan was, had ik alleen maar naar die twee gekeken, want dat was absoluut topwerk in LMGTE-Am. Het was een fantastische vertoning van twee professionele GT-coureurs op de top van hun kunnen, waarbij Rovera in de Richard Mille AF Corse Ferrari de Corvette van Catsburg zwaar onder druk zette.”

Corvette Racing Portimao front

"Tegen het einde van de race moest Catsburg zijn auto gewoon plaatsen. Ik bedoel, niemand had kunnen hopen dat hij het beter had gedaan, hoe precies hij was en hoe berekend hij was in waar hij die Corvette zette. Hij maakte haar zo breed als hij kon. Maar zonder iets riskants of gevaarlijks te doen, iets dat een wenkbrauw zou doen fronsen. Zelfs niet in de verste verte, vanuit de stewards room. Het was čcht topkwaliteit!”, aldus Anthony Davidson, die enthousiast vervolgde: “Het was een beetje als een 0-0 gelijkspel in een voetbalwedstrijd. Het hoeft geen hoge score te zijn, of zelfs een doelpunt, om er een geweldige show van te maken. Er werd niet ingehaald, maar dat hoefde ook niet, want het was de anticipatie en het spelplezier. Een snel schaakspel van waar je je stuk zou plaatsen. Dat vond ik absoluut fascinerend. Ik denk dat de juiste coureur uiteindelijk won. Ik denk dat het juiste team won, gebaseerd op al het werk dat de andere coureurs, Ben Keating en Nicolas Varrone al hadden gedaan."

Corvette Racing Nr33 LMGTE_AM_winnaar 6 Hours Portimao

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS