Sergio Perez overtuigd dat Monaco niet enige puntenkans van Cadillac blijft
Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 juni 2026 20:02
Sergio Perez is ervan overtuigd dat de Grand Prix van Monaco niet de enige puntenkans van Cadillac blijft in het debuutseizoen van het team.

In Monaco profiteerde Perez van uitval en straffen bij anderen en kwam zo als tiende over de finish. Toch kreeg hij zelf ook een straf, nadat hij per ongeluk was gestart in het lege startvak van Gabriel Bortoleto, twee plekken vóór zijn eigen startvak. Na de race volgde een tweede straf omdat hij bij de herstart buiten zijn startvak stond, waardoor hij achter Fernando Alonso zakte en de punten alsnog misliep.
"Het waren gemengde gevoelens. Het was een fantastische race met alles wat er gebeurde; we hadden elk denkbaar probleem. De race bood ons een kans, die we met beide handen grepen. Jammer genoeg kreeg ik aan het eind die straf, wat het wat minder zoet maakte", aldus Perez.
Perez nam de verantwoordelijkheid voor zijn misstap bij de eerste start, al had het team hem eraan kunnen herinneren dat Bortoleto ontbrak. Bij de herstart stond hij verkeerd doordat hij zijn banden zo warm mogelijk probeerde te houden. Het weekend in Barcelona moet vooral laten zien hoeveel vooruitgang het team heeft geboekt sinds de test in januari op hetzelfde circuit.
Wanneer de volgende kans op punten komt, durft Perez niet te voorspellen. "Je weet nooit wanneer de volgende kans komt. We moeten er gewoon staan, zoals afgelopen weekend, en operationeel alles maximaliseren, net als ik vanuit mezelf. Ik ben ervan overtuigd dat ze komen", aldus Perez.




