Laatste nieuws
ENTRY LIST - GT World Challenge komt naar Zandvoortse duinencircuit voor bomvol raceweekend met sterke Nederlandse inbreng + TIJDSCHEMA Misano een race om snel te vergeten! Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing richten vizier op de Red Bull Ring Flinterdunne overwinning op de Nordschleife: Schubert Motorsport wint fotofinish in NLS8 MotoGP: Wie had dat gedacht? 102 punten achterstand, zeven races geleden! En nu? Marc Márquez is de leider! Opmerkelijke uitspraak van F1-insider: "Ik kijk graag data! Lance Stroll net zo snel als Fernando Alonso" Morris en Flynt Schuring schrijven Nederlandse autosporthistorie op Nordschleife: "Geweldig om te winnen en samen op het podium te staan" Emanuele Olivieri kampioen in FIA Formula Regional European 2026, Sebastian Wheldon en MP Motorsport winnen laatste race + UITSLAG ENTRY LIST - GT World Challenge komt naar Zandvoortse duinencircuit voor bomvol raceweekend met sterke Nederlandse inbreng + TIJDSCHEMA Misano een race om snel te vergeten! Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing richten vizier op de Red Bull Ring Flinterdunne overwinning op de Nordschleife: Schubert Motorsport wint fotofinish in NLS8 MotoGP: Wie had dat gedacht? 102 punten achterstand, zeven races geleden! En nu? Marc Márquez is de leider! Opmerkelijke uitspraak van F1-insider: "Ik kijk graag data! Lance Stroll net zo snel als Fernando Alonso" Morris en Flynt Schuring schrijven Nederlandse autosporthistorie op Nordschleife: "Geweldig om te winnen en samen op het podium te staan" Emanuele Olivieri kampioen in FIA Formula Regional European 2026, Sebastian Wheldon en MP Motorsport winnen laatste race + UITSLAG
Formule 1

Machtswissel bij Ferrari: Charles Leclerc is de weg kwijtgeraakt naast Lewis Hamilton

Door Bas Kaligis12 augustus 2026 · 05:03 uur1 min lezen
Machtswissel bij Ferrari: Charles Leclerc is de weg kwijtgeraakt naast Lewis Hamilton

Ferrari-coureur Charles Leclerc oogt dit jaar wat stuurloos naast teamgenoot Lewis Hamilton. Dat stelt voormalig F1-engineer Rob Smedley.

Leclerc en Hamilton werden vorig jaar bij Ferrari aan elkaar gekoppeld, toen de zevenvoudig wereldkampioen zijn tijd bij Mercedes afsloot. Waar Hamilton dat eerste seizoen worstelde met zijn vorm, zette hij onder het nieuwe technisch reglement een flinke stap. Hij staat nu tweede in het kampioenschap, met 31 punten voorsprong op Leclerc.

Dankzij zijn lange verleden bij het team gold Leclerc altijd als kopman in Maranello. Volgens Smedley is die verhouding dit jaar verschoven.

"Dit is voor het eerst in lange tijd dat de teamgenoot van Charles echt de overhand heeft gehad, zoals in die middenperiode van de eerste seizoenshelft", zei Smedley in de podcast High Performance Racing.

Het probleem zat volgens hem deels in de auto. "Charles was niet blij met de auto. Ik weet dat ze dingen hebben aangepast, componenten rond het remsysteem, andere materiaalsoorten en dat soort zaken. Maar het voelde alsof hij net even de weg kwijt was, voor een coureur met zijn ervaring en zijn kwaliteiten".

Ingrijpen is niet nodig, denkt Otmar Szafnauer, die als voormalig teambaas naast Smedley aanschoof. Op de vraag hoe hij de situatie zou aanpakken, antwoordde hij dat je een coureur in zo'n fase met rust moet laten.

"Nee, laat hem met rust. Ik zou het gesprek niet aangaan, maar hem wel steunen", aldus Szafnauer. "Lewis lag aan het begin van het jaar, en ik spreek niet op basis van feiten maar op gevoel, wat verder voor op Leclerc dan nu. Charles heeft de laatste twee races een stap gezet richting Lewis".

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×