Formule 1

Kimi Antonelli acht maanden vol gas: "Toen dacht ik: 'oké, misschien ben ik het toch niet kwijt'"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 11 augustus 2026 14:02

WK-leider Kimi Antonelli heeft de zomerstop hard nodig om af te schakelen voordat de tweede seizoenshelft in de Formule 1 begint.

Kimi Antonelli Mercedes Grand Prix F1 Monaco 2026


De Italiaan voert het kampioenschap met een ruime marge aan. Hij heeft vijftig punten voorsprong op Lewis Hamilton van Ferrari en 59 punten op zijn Mercedes-teamgenoot George Russell.

Antonelli legde uit waarom de pauze welkom is. "Ik heb het gevoel dat de break nodig is, want het gaat al bijna acht maanden vol gas. Als ik terugkijk, ben ik op 3 januari met de activiteiten begonnen, dus het was behoorlijk intensief".

Verlies van momentum vreest hij niet, al had hij daar eerder dit jaar wel zorgen over. "Eerlijk gezegd dacht ik na Japan, voor Miami: 'oh mijn god, vier weken pauze'. Ik kwam net uit Japan met momentum en een zege, en dacht: 'straks raak ik dat kwijt', want vier weken is lang. Maar ik weet nog dat ik in Miami tijdens VT1 meteen goed in de auto zat. Toen dacht ik: 'oké, misschien ben ik het toch niet kwijt'".

Volledig stilzitten wordt het niet. "Waar ik naartoe ga ligt een kartbaan, dus ik ga zeker trainen. Maar aan de andere kant is het nodig om even los te komen en wat tijd door te brengen met familie en vrienden. En om lichaam en geest op te laden, zodat ik klaar ben voor de tweede seizoenshelft".

Tijdens die vakantie dook Antonelli net als Max Verstappen op in Sardinië, waar Mercedes-teambaas Toto Wolff verblijft. Op de foto's staat hij naast Toto en Susie Wolff, samen met zijn vader Marco. Inmiddels bereidt Kimi zich voor op de Dutch GP in Zandvoort.

Over de pauze zelf is Antonelli duidelijk: "Ik weet zeker dat ik me na drie, vier dagen verveel en weer terug wil op de baan".

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

Babe-box

Xtra

COLUMNS