Formule 1

Lewis Hamilton: opmars van Kimi Antonelli doet me denken aan 2007

Uitgegeven door Bas Kaligis • 12 juni 2026 10:06

Ferrari-coureur Lewis Hamilton ziet iets van zichzelf terug in Kimi Antonelli en blikte terug op zijn rookiejaar in 2007.

Kimi Antonelli Mercedes Grand Prix F1


Antonelli boekte in Monaco zijn vijfde overwinning op rij en leidt het kampioenschap met 66 punten voorsprong op Hamilton. Net als Hamilton ooit kan de Italiaan al in zijn tweede seizoen wereldkampioen worden.

De vergelijking met 2007 ligt voor de hand. Hamilton vocht als rookie een felle strijd uit met teamgenoot Fernando Alonso en greep net naast de titel, terwijl hun onderlinge rivaliteit hen opbrak tegen Kimi Räikkönen van Ferrari. Antonelli verrast nu op vergelijkbare wijze tegen George Russell in zijn tweede jaar.

Hamilton finishte in Monaco als tweede en sprong daarmee in de stand over Russell en teamgenoot Charles Leclerc heen. De zevenvoudig wereldkampioen toonde zich vol lof over de opmars van de tiener.

"Hij is pas 19, dus stel je voor wat de toekomst voor hem in petto heeft. Ik ga mijn best doen om hem dit jaar nog terug te pakken. Het is een echt voorrecht om dit mee te maken, op het podium met twee van de jongste coureurs hier. Het doet me sterk denken aan mezelf in 2007", aldus de Brit.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS