Lewis Hamilton spreekt zich uit na eerste Grand Prix Italië met Ferrari
Uitgegeven door Bas Kaligis • 10 september 2025 19:23
Lewis Hamilton heeft aangegeven dat hij 'solide vooruitgang' boekte tijdens de Grand Prix van Italië, zijn eerste race op Monza als Ferrari-coureur.

De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport reed afgelopen weekend voor het eerst in het rood op het iconische circuit, na zijn veelbesproken overstap van Mercedes afgelopen winter. Hamilton begon het weekend met gedempte verwachtingen vanwege een gridstraf van vijf plaatsen voor een overtreding onder gele vlaggen in Nederland, waar hij ook zijn eerste uitvalbeurt van het seizoen kende.
Ondanks de tegenslag toonde Hamilton veelbelovende snelheid. Hij was de snelste in de eerste vrije training op vrijdag en eindigde slechts 0,117 seconde achter teamgenoot Charles Leclerc in de kwalificatie, goed voor de vijfde tijd. Door zijn straf startte hij als tiende, maar vocht zich terug naar de zesde plaats in de race. Hij finishte binnen vijf seconden van voormalig Mercedes F1-teamgenoot George Russell.
Op sociale media bedankte Hamilton zowel het team als de tifosi voor hun steun. "Solide vooruitgang in Monza, de straf maakte een beter resultaat lastig, maar ik heb alles gegeven", schreef hij. "Dank aan de tifosi voor hun passie. Het is een eer om voor Ferrari te rijden en al die ongelooflijke liefde te ontvangen."
Hamilton gaf eerlijk toe dat hij nog steeds worstelt met de SF-25. "Uiteindelijk rijd ik met een vreemde rijstijl, met een auto waarmee ik niet honderd procent comfortabel ben. Dit jaar moet ik op elk circuit deze nieuwe rijstijl toepassen die nog steeds vreemd voor me aanvoelt. Het voelt niet natuurlijk."
"Hopelijk is deze rijstijl volgend jaar niet meer nodig, zodat ik een beetje terug kan naar wat ik zou kiezen", aldus Hamilton.




