Max Verstappen (P3) tevreden na kwalificatie: “Beste gevoel van het hele weekend”
Uitgegeven door Frank Korsel • 30 augustus 2025 14:14
Max Verstappen start de Formule 1 Grand Prix van Nederland als derde. Voor de duizenden oranje fans op de tribunes reed de Red Bull-coureur zijn beste sessie van het weekend. Toch bleken de McLarens van Oscar Piastri en Lando Norris net iets te sterk. De drievoudig Grand Prix-winnaar in Zandvoort keek Verstappen met een goed gevoel terug op zijn optreden op zijn thuiscircuit.

De kwalificatie verliep zonder incidenten voor Verstappen, die in Q1 en Q2 telkens eenvoudig doorkwam. In het beslissende Q3 stond Verstappen eerst vier tienden achter op de McLaren-coureurs, maar hij wist zich met zijn tweede poging naar een bemoedigende derde tijd te verbeteren. Het gat met kampioenschapsleider Piastri bedroeg uiteindelijk toch nog 0,263 seconden.
“Dit weekend was lastig voor ons, maar de kwalificatie was het beste gevoel dat ik het hele weekend had”, zei Verstappen na afloop.
De Nederlander benadrukte hoe bijzonder het is om voor eigen publiek te rijden. De volle tribunes kleurden weer volop oranje, waardoor de Red Bull-coureur zich extra gesteund voelde in zijn strijd: “Om P3 te pakken ben ik heel blij. De energie van het publiek is geweldig en om zoveel oranje te zien is altijd heel speciaal.”
Met de sterke McLarens voor zich weet Verstappen dat hij zondag moet knokken om iets tegen de Brit en de Australiër te doen: “McLaren is heel snel geweest, dus het is belangrijk om ons op onze eigen race te focussen. Maar dit was een goede stap vooruit en hopelijk kunnen we dat morgen vasthouden”, eindigde Verstappen standvastig.




