Verliezen van wiel kost Vergne 10 plaatsen op de grid
Toro Rosso F1-coureur Jean-Eric Vergne heeft een grid-penalty gekregen van tien posities voor de Formula 1 Gran Premio de Espana Pirella 2014, nadat het rechterachterwiel van zijn Toro Rosso-bolide schoot in bocht 1 van Circuit de Catalunya tijdens de tweede vrije training op vrijdag in Barcelona.
De Italiaanse renstal heeft niet alleen Vergne's gridstraf gekregen, maar ook €30.000 boete voor het voorval tijdens de vrije training. Vergne finishte als twaalfde tijdens de tweede vrije training, twee plaatsen achter teamgenoot Daniil Kvyat.
Door Mark Heus
De stewards besloten dat Vergne's auto in een onveilige situatie was weggestuurd na een pitstop en heeft daarbij artikel 14.7 van de technische voorschriften geschonden, waarin staat: “Alle wagens moeten een voorziening hebben, dat als er een wiel los komt de wagen die meeneemt.”
De Italiaanse renstal heeft niet alleen Vergne's gridstraf gekregen, maar ook €30.000 boete voor het voorval tijdens de vrije training. Vergne finishte als twaalfde tijdens de tweede vrije training, twee plaatsen achter teamgenoot Daniil Kvyat.
Door Mark Heus
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
B
Bas Kaligis
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

Honda onthult eerste reactie van Aston Martin op F1-problemen

Directeur circuit Zandvoort verklaart einde Dutch Grand Prix: 'We hebben te maken met een houdbaarheidsdatum'

CEO Van Amersfoort Racing houdt deur naar Formule 1 open, maar stelt harde voorwaarden

George Russell krijgt advies na moeizame eerste seizoenshelft: "Hij moet oppassen dat hij niet gaat overdenken"
More news
18-08
