Ondanks klachten van coureurs: "De Mistral-chicane er niet zomaar uitgooien vanwege de inhaalpogingen"
Tijdens het weekend van de Franse F1 Grand Prix in Le Castellet was het onderwerp van gesprek voor de coureurs, de controversiële Mistral-chicane. Dit is de chicane in het midden van het rechte stuk achter op het circuit. Diverse coureurs vroegen om het verwijderen van de chicane zodat een lang recht stuk ontstaat wat extra spektakel en karakter moet geven. De FIA gaf vervolgens toe om het voor volgend jaar te overwegen. Stephane Clair, directeur van het Paul Ricard-circuit, heeft echter zijn twijfels.
“We wachten de komende drie opeenvolgende Grand Prix' af, voordat we elkaar weer ontmoeten en dit file-probleem bespreken”, zei Clair. “We luisteren!”
“Wie het idee ook had van de chicane, had geen slecht idee, gezien de hoeveelheid inhaalpogingen”, zei Clair tegen het Franse Auto Hebdo. “En de toeschouwers zeiden tegen ons: ‘goed gedaan’, omdat het één van de meest belangrijke plekken van het circuit tijdens iedere race was. Terugkijkend, denk ik dat we de juist zienswijze hadden om er mee door te gaan en te geloven in onze ideeën en analyses.” Het circuit heeft overigens wel een groter probleem dan de discussie rond de chicane. Het afgelopen weekend waren er de nodige files vanaf en naar het circuit, waardoor de nodige fans omkeerden in plaats van de gang naar het circuit af te wachten. Volgens de Fransman gaat dit met de FIA besproken worden, maar is de openbare weg geen verantwoordelijkheid van het circuit.
“We wachten de komende drie opeenvolgende Grand Prix' af, voordat we elkaar weer ontmoeten en dit file-probleem bespreken”, zei Clair. “We luisteren!”
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

Verstappen blijft onderwerp van speculatie: "Als hij ergens naartoe gaat, wil hij naar het beste team"

Max Verstappen heeft de overhand op Isack Hadjar, maar Sergio Perez slaat het grootste gat

Toekomst Kimi Antonelli bezegelt: “Op een dag rijdt hij in het rood”

Ferrari krijgt duidelijke boodschap over Lewis Hamilton in jacht op F1-historie
More news
18-08
