Max Verstappen vliegt met verbluffend tempo naar pole in Jeddah: "Voelde beetje als mijn gefaalde ronde in 2021"

JEDDAH – Max Verstappen start de Grand Prix van Saoedi-Arabië morgen vanaf de eerste startpositie. De Nederlander reed in de kwalificatie in Jeddah naar de eerste tijd. Met gemak reed hij drie tienden sneller dan Charles Leclerc en zijn teamgenoot Sergio Perez. Verstappen blijft er rustig onder en blikt graag vooruit naar de race op zaterdag.
“We hebben hier al wat aparte en rare races gezien”, gaat Verstappen verder over de strategie en mogelijkheden voor de Grand Prix van zaterdag. “Er kan hier een hoop gebeuren. Mensen zeggen normaal dat het makkelijk een een-stopper moet worden, maar dat kan wel eens anders zijn. Ik denk dat mijn auto met deze racepace morgen ook moet presteren.”
“Het was een hele goede dag vandaag”, begint Verstappen na de kwalificatie. “We hebben vannacht wat veranderd aan de auto. Dat gaf mij wat meer vertrouwen om de hoge snelheidsbochten wat meer aan te vallen. Zelfvertrouwen is op dit circuit enorm belangrijk, dus het was goed dat we dit konden laten zien. Tijdens de kwalificatie is het eigenlijk niet normaal hoe hard we gaan. Ik was zeker blij met mijn eerste ronde in Q3, het voelde een beetje als mijn gefaalde ronde in 2021”, zegt Verstappen lachend. Toen was hij op weg om veruit de snelste ronde te rijden, maar raakte hij in de laatste bocht de muur.
“We hebben hier al wat aparte en rare races gezien”, gaat Verstappen verder over de strategie en mogelijkheden voor de Grand Prix van zaterdag. “Er kan hier een hoop gebeuren. Mensen zeggen normaal dat het makkelijk een een-stopper moet worden, maar dat kan wel eens anders zijn. Ik denk dat mijn auto met deze racepace morgen ook moet presteren.”
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
F
Frank Korsel
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

Toekomst Kimi Antonelli bezegelt: “Op een dag rijdt hij in het rood”

Ferrari krijgt duidelijke boodschap over Lewis Hamilton in jacht op F1-historie

'Carlos Sainz dicht bij opmerkelijke contractverlenging bij Williams met een verbluffend salaris'

Max Verstappen richting laatste optreden op Zandvoort terwijl Ferrari onder vuur ligt
More news
18-08
