Formule 1

Max Verstappen heeft zijn zinnen gezet op zege: "Zou geweldig zijn om voor de Orange Army te winnen"

Door Bart2 september 2021 · 10:27 uur2 min lezen
Max Verstappen heeft zijn zinnen gezet op de winst in de Dutch Grand Prix die zondag na 36 jaar voor het eerst weer op het programma staat. Mocht de Red Bull-coureur winnen, is hij sowieso weer leider in de strijd om de wereldtitel. In België was die mogelijkheid er ook, maar die kans viel letterlijk in het water.



Op Verstappen.com blikt Max nog even terug op de race die nooit een race werd. "Het is niet hoe je een race verwacht te winnen en niet zoals we wilden dat het weekend zou verlopen, maar een overwinning is een overwinning en de punten zijn nog steeds belangrijk voor beide kampioenschappen. We moeten elke kans maximaal benutten. Natuurlijk wilden we als coureurs allemaal racen en een show geven voor de fans, maar het was duidelijk geen gemakkelijke beslissing en het gebrek aan zicht betekende dat het uiteindelijk gewoon niet veilig was, dus dat moeten we respecteren."

Na Spa-Francorchamps volgt Zandvoort en dat betekent opnieuw veel oranje op de tribunes. "Ik kijk erg uit naar de race op Zandvoort. Het zal speciaal zijn om in Nederland een race te hebben voor mijn thuispubliek, maar ook als coureur is het een mooie uitdaging om naar een nieuw circuit te gaan en de limiet te vinden in een F1-auto. Het was geweldig om te zien dat zoveel fans ons steunden in Oostenrijk en België en ik hoop dat we dit weekend een goede show kunnen neerzetten voor iedereen op de tribunes. Wat de baan betreft: het is misschien een beetje moeilijk om in te halen, maar voor de snelle rondes denk ik dat het de moeite waard zal zijn. De kwalificatieronden zullen daar erg snel zijn, dus fouten zullen erg kostbaar zijn. Nadat de race vorig jaar niet doorging, wordt dit jaar nog specialer en het zou natuurlijk geweldig zijn om op dit thuiscircuit voor de Orange Army te winnen."

Zeven jaar geleden wist Verstappen al eens te winnen in Zandvoort, destijds in de Formule 3 Masters-race. "Ik heb maar één race op Zandvoort gereden en dat was in een Formule 3-auto. In die tijd stond ik bekend als 'de zoon van', maar nu zal het andersom zijn. De baan is sindsdien natuurlijk veranderd, met een paar aangepaste bochten. Al in de F3-auto waren de bochten echt lekker en ze waren behoorlijk snel, dus ik ben benieuwd om er in een F1-auto met nog meer grip te racen. Ik ben er ook een paar keer geweest met Red Bull voor showruns in een oude F1-auto, dus ik heb een paar ronden in een Formule 1-auto gereden op de aangepaste baan, wat in de eerste paar ronden nuttig zou kunnen zijn."


B
Bart
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×