Formule 1

Liam Lawson ziet punten verloren gaan na incident met Lindblad: "Ik begrijp het gewoon niet"

Door Celine Boerboom26 september 2026 · 14:42 uur2 min lezen
Liam Lawson ziet punten verloren gaan na incident met Lindblad: "Ik begrijp het gewoon niet"

Liam Lawson zag tijdens de Grand Prix van Azerbeidzjan een mogelijke puntenfinish in rook opgaan na een incident met zijn teamgenoot Arvid Lindblad. Tijdens de herstart na een Safety Car kwam Lindblad in aanraking met Lawson, waarna Lawson zijn auto schade opliep en hij geen punten meer kon behalen. Na afloop was er bij Lawson vooral frustratie over de manier waarop het incident ontstond, maar van een conflict tussen de twee Racing Bulls-coureurs was geen sprake.

Lawson werd kort na de race gevraagd naar het moment waarop het misging. De Nieuw-Zeelander gaf aan dat hij de beelden zelf nog niet had teruggekeken en daardoor niet alle details kon beoordelen. “Ik moet het nog terugkijken. We kwamen allemaal richting bocht één tijdens de herstart en ik werd van links vol geraakt. Daardoor liep ik ook schade aan mijn vloer op. Ik weet dus niet echt wat Arvid probeerde te doen tussen ons in, richting bocht één. Ik begrijp het gewoon niet.”

De uitvalbeurt was extra zuur omdat Racing Bulls juist een belangrijke kans had om punten te pakken. De concurrentie in het constructeurskampioenschap is dit seizoen bijzonder spannend en ieder punt kan belangrijk zijn in de strijd om de vijfde plaats met Alpine.

Lawson benadrukte dan ook dat het resultaat voor het team belangrijk was geweest, ook al had hij zelf geen punten kunnen scoren. “Het is echt belangrijk. We hadden vandaag heel veel geluk nodig. Zij waren veel sneller dan wij. Dat zijn ze eigenlijk het hele weekend al geweest. We moeten proberen het volgende week om te draaien.”

Tijdens het interview kwam Lindblad zelf naar Lawson toe. De twee teamgenoten bespraken het incident kort met elkaar, waarbij de jonge Brit zijn excuses aanbood. Lindblad legde daarbij uit dat de situatie tijdens de herstart simpelweg erg chaotisch was en dat hij na het blokkeren weinig mogelijkheden had om de situatie nog te ontwijken. Daarmee was duidelijk dat er van een ruzie tussen de twee Racing Bulls-coureurs geen sprake was. Lawson en Lindblad leken het incident vooral gezamenlijk te willen begrijpen, waarbij Lindblad verantwoordelijkheid nam voor zijn aandeel en zijn excuses aanbood.

Voor Racing Bulls blijft de dubbele tegenvaller daardoor vooral een gemiste kans. Het team had volgens Lawson geluk nodig om de snellere concurrentie achter zich te houden, maar zag die kans uiteindelijk verloren gaan door het incident tijdens de herstart.

Lees hier meer over de Formule 1!

C
Celine Boerboom
RaceXpress editorial
Meer over F1→
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×