Lando Norris compleet uitgeput na zware GP van Italië: “Ik zie momenteel heel veel sterretjes”

Lando Norris was na afloop van de Grand Prix van Italië zichtbaar uitgeput. De McLaren F1-coureur eindigde als vierde op Monza, maar had na de Formule 1-race duidelijk last van de zware omstandigheden. Tijdens een televisie-interview gaf Norris aan dat hij op dat moment “heel veel sterretjes” zag.
De regerend wereldkampioen had een intensieve race achter de rug. Norris eindigde uiteindelijk als vierde en wist in de slotfase zijn teamgenoot Oscar Piastri te passeren. Daarmee kwam er een einde aan zijn zegereeks, nadat hij eerder in Hongarije en Nederland had gewonnen. De hoge temperaturen maakten de Grand Prix bovendien extra zwaar. De FIA had het raceweekend drie dagen voor de race officieel uitgeroepen tot een zogenoemd 'heat hazard event'. Daardoor mochten teams gebruikmaken van geavanceerde koelsystemen voor de coureurs. Ook konden de rijders ervoor kiezen om een speciale koelvest te dragen.
Na de finish was duidelijk te zien dat de omstandigheden hun tol hadden geëist bij Norris. De 26-jarige coureur moest even op adem komen voordat het interview begon en leunde daarbij tegen het hek in de mediapaddock. Vervolgens vroeg Norris om water. “Kun je me gewoon wat water geven? Bedankt, man”, zei hij tegen iemand buiten beeld. Kort daarna maakte hij duidelijk hoe zwaar de race voor hem was geweest. “Ik zie momenteel heel veel sterretjes.”
Het hitteprotocol van de FIA werd in 2025 ingevoerd naar aanleiding van de zware omstandigheden tijdens de Grand Prix van Qatar in 2023, toen meerdere coureurs fysiek grote problemen ondervonden door de extreme hitte. Wanneer het protocol wordt geactiveerd, mogen de teams extra koelsystemen gebruiken en wordt het minimumgewicht van de auto's iets verhoogd.
De vierde plaats in Monza was bovendien niet ideaal voor Norris in de strijd om het wereldkampioenschap. Kimi Antonelli pakte zijn zevende overwinning van het seizoen en heeft inmiddels een voorsprong van 66 punten op Mercedes-teamgenoot George Russell. Norris volgt Antonelli op 96 punten en staat inmiddels twintig punten achter Lewis Hamilton op de derde plaats. In het constructeurskampioenschap deed McLaren wel goede zaken. Door de uitvalbeurt van Charles Leclerc is het gat naar Ferrari voor de tweede plaats teruggebracht tot 59 punten.
Komend weekend wacht alweer een nieuwe uitdaging. De Formule 1 reist af naar Madrid voor de eerste Grand Prix op het nieuwe Madring-circuit. Het wordt de tweede Spaanse race van 2026, nadat eerder dit jaar al op het Circuit de Barcelona-Catalunya werd gereden.
Lees hier meer over de Formule 1!
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Madrid. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Liam Lawson verliest kostbare tijd na botsing met Nico Hülkenberg in Monza: “Ik heb het niet expres gedaan”

FOTO'S - Van achteraan naar Monza-glorie: Kimi Antonelli schreef na 60 jaar geschiedenis voor eigen publiek

Racing Bulls met Lindblad en Tsunoda een dubbele puntenfinish in Monza: "Het geeft veel vertrouwen voor de komende races"

