Hoorzitting Crashgate: Renault wordt gespaard, Briatore krijgt F1-ban
De FIA World Motor Sport Council is vandaag bijeen geweest om de zogenoemde Crashgate te behandelen. Tijdens de Grand Prix van Singapore liet het Renault F1 Team Nelson Piquet crashen om teamgenoot Fernando Alonso een goede uitgangspositie voor de race te geven. De Spanjaard won uiteindelijk ook de race, maar enkele weken geleden kwamen de geruchten naar boven. Teambaas Flavio Briatore en Chief Engineer Pat Symonds wilden de uitspraak niet afwachten en stapten vorige week op bij het populaire Formule 1-team. Uiteindelijk Briatore kreeg de grootste straf. Hij is niet meer welkom in de formule1wereld en mag ook niet meer zijn taak als manager van coureurs uitvoeren. Symonds krijgt een ban van vijf jaar, terwijl fabrikant Renault er goed vanaf komt met een voorwaardelijke schorsing van twee jaar.
De FIA gaaf aan dat er geen reden was om Fernando Alonso te verdenken als onderdeel van het complot, ondanks dat hij vanochtend zich meldde in Parijs voor de hoorzitting.
Meer details volgen spoedig. Stay tuned!
De FIA gaaf aan dat er geen reden was om Fernando Alonso te verdenken als onderdeel van het complot, ondanks dat hij vanochtend zich meldde in Parijs voor de hoorzitting.
Meer details volgen spoedig. Stay tuned!
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
Redacción RaceXpress
Comentarios (0)
Wees de eerste die reageert.
Más de F1

Verstappen blijft onderwerp van speculatie: "Als hij ergens naartoe gaat, wil hij naar het beste team"

Max Verstappen heeft de overhand op Isack Hadjar, maar Sergio Perez slaat het grootste gat

Toekomst Kimi Antonelli bezegelt: “Op een dag rijdt hij in het rood”

Ferrari krijgt duidelijke boodschap over Lewis Hamilton in jacht op F1-historie
Más noticias
18-08
