Formule 1

Had gesloten cockpit Jules Bianchi kunnen beschermen: "Makkelijk te implementeren in de F1"

Uitgegeven door Wim Boekel • 7 oktober 2014 09:34

Na het ongeluk van Jules Bianchi laait de discussie om de gesloten cockpit ook weer op. Hiermee moeten de F1-coureurs meer beschermd zijn tegen rondvliegende brokstukken. Sinds het ongeval van Felipe Massa tijdens de Hongaarse Grand Prix in 2009 en Fernando Alonso die veel geluk had tijdens de start van de Grand Prix van België in 2012 is de discussie al vele keren op tafel gekomen. De FIA experimenteert met cockpitkoepels en daar voegt Rob Smedley van Williams, aan toe dat ze makkelijk te introduceren zijn.

“Vanuit een technisch oogpunt is het makkelijk om te implementeren. Het is iets waar we in vele bijeenkomst van de technische werkgroep naar gekeken hebben en we zijn al verschillende keren heen en weer gegaan", zegt de Brit tegen het Engelse Autosport. "Of het een verschil gemaakt had in het ongeval van Jules, ik heb geen idee. We weten niet hoe sterk een ieders auto is in dit type ongeval. Het is een freak ongeval.”

Met de komst van een gesloten cockpit komt ook de discussie of de F1-auto niet veranderd. Volgens Rob Smedley is dat voor hem geen probleem: “Het zou de look van de F1-auto’s veranderen, waarvan ik mij afvraag of dit een argument is: Het zijn nu open wiel, open cockpit racers. Verandert dat de formule een beetje? Ik denk dat als je de 2014 auto’s vergelijkt met die uit 1950, toen het wereldkampioenschap startte, dan lijken ze ook niet hetzelfde. Dus of het nu esthetiek een argument is of niet, het is er zeker geen voor mij; misschien voor andere mensen.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS