Laatste nieuws
• Ford intensiveert testprogramma met twee auto's: "Het mooie van het hebben van twee auto's..."• UPDATE: Kwalificatie UITGESTELD! LIVE-TIMING GP van Singapore: kan Max Verstappen de goede reeks voortzetten? Volg de rondetijden LIVE• HIGH-LIGHTS F1 Sprint: Slechte start Verstappen, crash Russell en McLaren teamgenoten rijden elkaar uit de race• Oscar Piastri reageert op crash met Lando Norris: "Ik heb hem niet gezien bij de apex"• Lando Norris verdedigt inhaalpoging op teamgenoot Oscar Piastri: "Ik heb het recht om dat te doen"• George Russell baalt na crash tijdens sprintrace in Singapore: "Een heel domme fout"• Charles Leclerc houdt stand in Singapore, maar ziet Ferrari snelheid verliezen: "We hadden aan het einde niet de snelheid"• Ford intensiveert testprogramma met twee auto's: "Het mooie van het hebben van twee auto's..."• UPDATE: Kwalificatie UITGESTELD! LIVE-TIMING GP van Singapore: kan Max Verstappen de goede reeks voortzetten? Volg de rondetijden LIVE• HIGH-LIGHTS F1 Sprint: Slechte start Verstappen, crash Russell en McLaren teamgenoten rijden elkaar uit de race• Oscar Piastri reageert op crash met Lando Norris: "Ik heb hem niet gezien bij de apex"• Lando Norris verdedigt inhaalpoging op teamgenoot Oscar Piastri: "Ik heb het recht om dat te doen"• George Russell baalt na crash tijdens sprintrace in Singapore: "Een heel domme fout"• Charles Leclerc houdt stand in Singapore, maar ziet Ferrari snelheid verliezen: "We hadden aan het einde niet de snelheid"
Formule 1

De FIA legt Michelin een boete van 250.000 euro

Door Wim Boekel10 mei 2018 · 14:03 uur2 min lezen
🏁 DIT WEEKEND Singapore Airlines Singapore Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Michelin heeft een boete van 250.000 euro gekregen om dat ze niet voldoen aan de nieuwe bandenregels, die voor het seizoen 2018/19 gelden voor het FIA World Endurance Championship. Hiervan is een bedrag van 200.000 euro opgeschort. Deze boete is gegeven omdat men in de aanloop naar de start van het superseizoen in Spa niet in staat was om meerdere sets banden te leveren aan de non-hybride LMP1-teams en GTE-auto’s.

Volgens de Franse fabrikant, die tegen de nieuwe regels waren die deze winter werden ingevoerd, kwam de onvolkomenheid door onvoldoende productiecapaciteit in de motorsportfaciliteit Clermont-Ferrand, gedurende de drukste periode van het seizoen. “In deze tijd van het jaar hebben we niet de productiecapaciteit om aan de regels te voldoen en we hebben de FIA daar een paar weken terug over geïnformeerd”, zei Michelins endurance-programma manager Jerome Mondain. De manager drukt het aantal gevraagde banden als een equivalent uit van de 32 auto’s in het kampioenschap. Volgens een bulletin van de stewards kon het echter niet als overmacht aangemerkt worden. Volgens de stewards was het toegenomen aantal auto’s die geleverd moeten worden in het WEC inconsistent met zijn argument.

In de verklaring wordt medegedeeld dat de regel in oktober werd geïntroduceerd en dat het aantal gewenste banden één of twee weken voor de productie werden gevraagd. Het deel van 200.000 euro hoeft niet betaald te worden, wanneer Michelin voldoet aan de regels tijdens de 24 Uren van Le Mans in juni.

De nieuwe procedure rond de banden verdeelde de FIA al, waardoor er een beperking in de ontwikkeling van de banden wordt opgelegd. Slechts drie verschillende bandenspecificaties worden toegestaan in de GTE-Pro, terwijl Michelin heeft toegezegd dat er drie verschillende specs komen voor de LMP1-privateers, die met een non-hybride rijden. Door deze beperking van het aantal banden, moet Michelin gedurende het hele seizoen een gelijke band kunnen leveren.

Volgens de FIA is Michelin gevraagd om 720 banden (180 sets) te leveren, waar de Franse fabrikant zegt dat het 960 (240 sets) zijn. Het verschil wordt uitgelegd als dat de derde specificatie banden bestemd voor de GTE-Pro pas in juni vrijgegeven hoeft te worden.

Alleen vandaag nog! Heeft u uw lot al voor de volgende trekking? Vergeet hem niet weer. Wat is er allemaal te winnen?
W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×