Nieuws

Regenspecialist Dean Burger profiteert optimaal van de regen en wint vijfde ronde NXT GP in Kerpen!

Door Bas Kaligis30 september 2026 · 14:20 uur4 min lezen
Regenspecialist Dean Burger profiteert optimaal van de regen en wint vijfde ronde NXT GP in Kerpen!

KERPEN – Dat natte omstandigheden hem liggen, bleek zondag op het circuit van Kerpen, tijdens de vijfde ronde van de NXT GP. Karttalent Dean Burger denderde in de regen door het veld naar voren en pakte de dagzege in de Rotax Max Minimax-klasse. De tienjarige coureur uit Dreumel schoof daardoor op in het kampioenschap en maakt ook nog kans op de titel.

"Ik had sowieso een plek in de top drie verwacht, maar niet de overwinning", was Dean eerlijk. "Na de drie races wist ik eigenlijk niet zo goed waar ik was geëindigd, mijn moeder had het uitgerekend en toen wist ik dat ik eerste was. Ik was zeker blij."

Die overwinning was extra mooi omdat Dean er zijn kampioenschapskansen mee verstevigde. "Ik stond al tweede in het kampioenschap, maar ben nu flink ingelopen op de nummer één en uitgelopen op de nummer drie. Met nog twee races te gaan maak ik nog kans op het kampioenschap, daar ga ik voor."

Toch begon het weekeinde op de Duitse piste niet naar wens. In de droge kwalificatie kwam Dean wat snelheid tekort. Daardoor kwam hij niet verder dan de achtste tijd. "Mijn topsnelheid was niet goed", legde de coureur van Project One Racing uit. Maar toen de regen kwam, veranderde alles. De eerste race was kletsnat en dat speelde de snelle Gelderlander in de kaart.

"Degene voor mij maakte net voor de start-finish een foutje, verloor bijna de kart, en ik kwam hem voorbij", zei Dean. "Toen lag ik zesde. Binnen een ronde zat ik op de bumper van de volgende. In bocht twee haalde ik hem in en ik kwam als vierde over de finish. Daarna werden de nummers één en twee gediskwalificeerd en zo werd ik alsnog tweede."

In de tweede heat bleef het nat en snelde Dean opnieuw naar voren. Hij startte als tweede, zakte weliswaar even terug naar vier, maar knokte zich weer helemaal naar de kop. "Iemand maakte een foutje en ik haalde hem in. Daarna zat ik achter op de bumper van de nummer twee, ging hem voorbij en even later deed ik hetzelfde bij de nummer één. De regen werkte echt in mijn voordeel." Zo pakte hij zowaar de winst in heat twee.

Dat leverde Dean de pole op voor de derde race, die op een inmiddels droge baan werd verreden. En daar werd het gemis in tempo helaas duidelijk. "Vooral bij het uitkomen van de bocht. In ronde drie werd ik van de baan gedrukt en kon ik de aansluiting bij de kopgroep niet houden." Dean werd zo uiteindelijk vijfde, maar dat was genoeg voor de dagzege. "Ja, toen was ik wel blij."

Start MiniMax met pole voor Dean Burger

Bijzonder is dat Dean dit jaar rookie is in de Minimax-klasse en dus meteen al bij de besten hoort. Hoe hij dat flikt? "Ik heb heel veel filmpjes gekeken van hoe karters rijden en hoe de techniek werkt", legde hij uit. "De Minimax-kart had ik vorig jaar al, toen ik in het NK viertakt reed, maar toen heb ik er niet heel veel in getraind. Daarna, aan het begin van de winter ben ik ermee gaan trainen. Ik vond die kart meteen veel leuker omdat-ie sneller gaat."

Eerder dit seizoen won Dean in Emmen al de eerste ronde van NXT GP. "We zouden eigenlijk het hele seizoen in de United Karting Series (UKS) rijden, maar veel wedstrijden overlappen met NXT GP en toen moesten we een keuze maken. We hebben voor NXT gekozen. Ik stond meteen eerste in het kampioenschap en het is mijn eerste jaar in deze klasse, dus het is mooi om deze ervaring op te doen." Voor volgend seizoen droomt hij van een nog hoger niveau. "Ik wil ook graag DKM rijden en daarna wil ik naar de WSK."

Maar eerst nog dit seizoen op een klinkende wijze afsluiten, de titel. Dat is althans zijn hoofddoel. Te beginnen bij de zesde ronde van NXT GP in Emmen. Aan dat circuit bewaart hij uiteraard goede herinneringen. "Daar wil ik nu weer winnen!"

Dean bedankt zijn vader voor de goede afstelling, zijn moeder, Johan van Hout van Project One Racing en zijn lieve buurvrouw.

Dean Burger wordt dit seizoen ondersteund door The Fast Lane Collective, het zakelijke partnernetwerk van Dean Burger, Oldtimertaxeren.nl, Zorgvoorzzp.nl, Maas en Waal Wellness & Suites, The Marketing Factory, Den Hertog Schoorsteenveegtechniek en Vos Virtual Support.

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Karting & Talent→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×