Karting • NXT GP

Karttalent Ilan Meurs wint in Kerpen en geniet van overwinning en de kartsport: "Superleuk!"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 17 april 2026 06:20

KERPEN – Karter Ilan Meurs heeft zijn eerste Grand Slam gepakt tijdens de tweede ronde van het NXT GP-kampioenschap. De vijftienjarige coureur uit Oosterstreek won op het circuit van Kerpen de kwalificatie én alle drie de races in de T4 Senior-klasse.

Karttalent Ilan Meurs pakt eerste Grand Slam in Kerpen

„Heel fijn, na veel ongeluk en technische problemen, om het eindelijk even goed neer te zetten”, zei een opgeluchte Ilan. De pech die hem dit en vorig seizoen had achtervolgd — gebroken ketting, leeggelopen banden — was dit weekend eindelijk ver weg. „Ik wist het al sinds de vorige race. Toen had ik ook pech, maar ik was wel al heel snel. Ik had zo’n voorgevoel dat ik hem dit weekend gewoon ging winnen.”

Dat voorgevoel bleek al gauw meer dan terecht. In de kwalificatie pakte Ilan poleposition, al hing dat aan een zijden draadje. De baan was aan het opdrogen en Ilan kon net één snelle ronde neerzetten voordat het opnieuw begon te regenen. „Ik had heel veel geluk. Ik had nog maar één ronde kunnen neerzetten, en toen begon het alweer.”

Zijn tijd in dat ene snelle rondje bleek zo scherp dat het genoeg was. Vanaf poleposition reed het talent van topteam Pitparts alle drie de races van kop tot staart. „Vanuit P1 starten gaf veel stress, want het was lang geleden dat ik dat had gedaan”, zei Ilan. „Maar ik verdedigde in bocht één goed en daarna kon ik bij de groep wegrijden. Soms keek ik wel even achterom, maar uiteindelijk dacht ik: ik zie ze niet meer. Naar voren dan.”

Het hielp dat het circuit van Kerpen hem goed ligt. „Het is heel technisch. Ik heb hier snelheid gevonden die ik op andere banen niet heb”, zei Ilan. Het enige nadeel is de afstand — vanuit Friesland is het ruim drieënhalf uur rijden — en de slijtage van de kart door de kerbs. „Maar ik vind het sowieso heel leuk om hier te rijden.”

Zijn liefde voor het karten ontdekte Ilan op een indoorbaan. „Mijn vader vond het goed om te gaan karten, gewoon als leuke activiteit toen we op vakantie waren. Ik deed het daar zo goed dat ik die middag bij de volwassenen mocht meerijden.” Een ervaren karter zag zijn talent en adviseerde hem lessen te nemen.

Zo gezegd, zo gedaan. Via die lessen in Leeuwarden kwam hij bij het Nederlands kampioenschap Huurkarten terecht, waar hij in zijn eerste seizoen kampioen werd bij de rookies. „Toen dacht ik: ik wil sneller. En zo zijn we gekomen waar we nu staan.”

Karten is voor Ilan meer dan winnen alleen. „Het is voor mij een soort therapie”, zei hij. „Ik geniet er zo ontzettend veel van. Ik heb zo’n focus terwijl ik dit doe dat ik aan niks anders meer kan denken.” Ook de sociale kant spreekt hem aan. „De vriendschappen die je maakt, dat vind ik het mooiste wat er is. En natuurlijk de snelheid. Het gaat hartstikke hard, dat is ook superleuk.”

Dit seizoen rijdt hij het NXT GP-kampioenschap en doet hij voor het eerst mee aan het EK Tillotson. Dat wordt een flinke stap omhoog. „Ik heb nog nooit zo’n kampioenschap meegedaan op zo’n hoog niveau, dus dat wordt nog spannend.”

Ilan Meurs wint in Kerpen

Zijn overwinning in Kerpen was ook een mooi moment voor zijn team Pitparts, dat altijd in hem is blijven geloven. Ilan: „Ik wil mijn team bedanken voor alles wat ze voor mij doen. Nu heb ik kunnen laten zien dat het echt wel in me zit!”

Ilan Meurs bedankt zijn team en zijn ouders.

Ilan Meurs wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door Geluid Service Nederland.

Ilan zoekt bedrijven die hem willen ondersteunen op zijn weg naar de top. Geïnteresseerd? Neem dan contact op met Harry via [email protected] of 06 - 53 36 76 91.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS