FOTO’S - Porsche behaalt met Estre-Vanthoor-Campbell zijn eerste FIA WEC-overwinning in 2025 in nat Texas
Uitgegeven door Peter Vader • 8 september 2025 16:00
Aan het einde van een actievolle en dramatische race van zes uur vierde het fabrieksteam Porsche Penske Motorsport zijn eerste overwinning van het FIA World Endurance Championship-seizoen 2025 op het Circuit of The Americas. De regerend wereldkampioenen in het enduranceracen – Kévin Estre uit Frankrijk, Laurens Vanthoor uit België en de Australiër Matt Campbell – leverden een foutloze prestatie ondanks verraderlijke omstandigheden. Bij de finish had de Porsche 963-crew een voorsprong van 8,625 seconden. De zusterauto, met startnummer 5, eindigde de “Lone Star Le Mans” in Austin, Texas als tiende. De door klantenteam Proton Competition ingezette Porsche 963 kwam als dertiende over de eindstreep. In de LMGT3-categorie wist ‘Manthey 1st Phorm’ met succes zijn voorsprong in het kampioenschap te behouden.

Heftig raceweekend
Zon op vrijdag, hoge temperaturen en motregen op zaterdag, zware regen op zondag: de meer dan 66.000 fans in Austin beleefden een weekend vol drama. Op racedag begonnen de regenbuien in de ochtend bij slechts 24 graden Celsius. Tegen de geplande starttijd om 13:00 uur lokale tijd was het circuit zo nat dat de wedstrijdleiding besloot de race achter de safetycar te starten. Ongeveer een uur lang reden de Hypercars en GT3-wagens achter de safetycar, tot een rode vlag volgde.

Race start laat
Pas 100 minuten na de officiële start van de zesde ronde begon de race echt, maar ook dat duurde niet lang. Het gladde asfalt zorgde voor herhaalde incidenten. Talrijke spins en kleine aanrijdingen leidden tot meerdere interventies van de safetycar. De twee fabrieks-Porsches van Porsche Penske Motorsport wisten ondanks de moeilijke omstandigheden schadevrij te blijven. Na vierenhalf uur nam Kévin Estre in de #6 Porsche de leiding en gaf die niet meer uit handen. De #5-auto reed lange tijd in de buurt van het podium, maar viel later terug en eindigde uiteindelijk als tiende.

Reactie teamleiding
“Een ongelooflijk gevoel,” aldus Thomas Laudenbach, Vice President Porsche Motorsport. “Het hele team en vooral onze coureurs, leverden een topprestatie onder extreem zware omstandigheden. De eerste vijf uur waren extreem nat, met veel incidenten. Onze mensen bleven uit de problemen en overstegen zichzelf. De Porsche 963 was perfect in deze omstandigheden. Deze overwinning is meer dan verdiend. Het is fantastisch om onze eerste zege van het jaar te vieren. Grote dank aan iedereen die hieraan heeft bijgedragen!”

Trots op team
“Ik ben ontzettend trots op de coureurs, de monteurs, de ingenieurs en onze strategen,” voegde Urs Kuratle, Directeur Factory Motorsport LMDh, toe. “We draaiden op het hoogste niveau in de moeilijkste omstandigheden. Wanneer perfect teamwork en uitzonderlijke rijvaardigheid het verschil maken, komen wij echt tot ons recht. Ik ben dolblij voor het hele team. Alles klopte!”

Alles valt samen
“In dit soort races zegt pure snelheid op papier weinig,” legde Jonathan Diuguid, Managing Director Porsche Penske Motorsport, uit. “Laurens Vanthoor en Julien Andlauer deden fantastisch werk door beide auto’s vroeg in de race in de kopgroep te houden. De #5-auto had wat pech, terwijl bij de winnende auto alles samenkwam. Matt Campbell en Kévin Estre voerden hun taken feilloos uit, en het team was uitstekend. Deze overwinning voelt geweldig. Nu kijken we uit naar Fuji.”
Stand in kampioenschap
In het constructeurskampioenschap staat Porsche momenteel tweede met nog twee ronden te gaan. Estre/Vanthoor staan vijfde in het rijdersklassement, terwijl teamgenoten Andlauer/Christensen de achtste plek bezetten.

Klantenteam in actie
De klantenteam-Porsche 963 van Proton Competition liet ook lang een sterk tempo zien. Startcoureur Nico Varrone, die de #99 de dag ervoor als zesde kwalificeerde, reed op een gegeven moment zelfs op P5 in de competitieve Hypercar-categorie. Een spin aan het eind van zijn dubbele stint zorgde echter voor terugval. De Chileen Nico Pino en de Zwitser Neel Jani brachten de auto uiteindelijk als dertiende over de finish.

LMGT3: Manthey blijft leiden
In de LMGT3-klasse zette ‘Manthey 1st Phorm’ opnieuw een stap richting de titel. Na sterke stints van de Amerikaanse publieksfavoriet Ryan Hardwick en de Italiaan Riccardo Pera, vocht fabrieksrijder Richard Lietz in de slotfase voor de klasseoverwinning. Op versleten banden kon de Oostenrijker echter meerdere concurrenten niet achter zich houden en eindigde hij als achtste. De identieke, tot 416 kW (565 pk) sterke Porsche 911 GT3 R van de Iron Dames reed lang in de kopgroep, maar viel twee ronden voor het einde jammerlijk uit vanwege een technisch probleem.
Volgende stop: Fuji
De zevende ronde van het FIA World Endurance Championship WEC vindt plaats op 28 september in Fuji, Japan. Op dit voormalige Formule 1-circuit behaalden Estre, Vanthoor en André Lotterer vorig jaar nog de overwinning in de Porsche 963. Wat wordt het dit jaar?

Opmerkingen van Porsche-coureurs na de race:
Kévin Estre (Porsche 963 #6): “De ‘Lone Star Le Mans’ winnen in Austin voelt geweldig. We waren aangenaam verrast, want op een droog circuit tijdens de trainingen zaten we er niet goed bij. In de kwalificatie legden we een sterke basis onder moeilijke omstandigheden. Vanuit P3 reden we een foutloze race. Ik ben trots om deel uit te maken van dit geweldige team.”
Matt Campbell (Porsche 963 #6): “We hadden echt niet verwacht dit resultaat te halen op racedag. Ik ben in de wolken. De baanomstandigheden waren op momenten extreem lastig. Toch zijn we foutloos gebleven. Het hele team leverde topwerk. Het is fantastisch om onze eerste WEC-zege van het jaar te vieren.”
Laurens Vanthoor (Porsche 963 #6): “Deze overwinning kwam onverwacht – en dat maakt het extra mooi. De natte omstandigheden stelden ons flink op de proef, maar juist daarin konden we onze sterke punten als Porsche Penske Motorsport benutten.”
Mathieu Jaminet (Porsche 963 #5): “Het was een spannende race. Zodra de WEC naar de VS komt, krijg je Hollywood-achtige drama’s. Het was erg leuk. Ik ben heel blij voor onze teamgenoten in de zusterauto. Na de moeilijke maanden voelt dit heel goed. Onze #5 Porsche zat even in de buurt van het podium, maar toen ging het mis – waaronder het vervangen van het achterste carrosseriedeel tijdens een pitstop. We startten als tiende, vochten ons naar voren, en eindigden weer op P10. Maar we hebben in elk geval spektakel geleverd.”
Rahel Frey (Porsche 911 GT3 R #85): “Onze Porsche was het hele weekend sterk. Helaas moesten we na een teleurstellende kwalificatie van ver komen. In zulke situaties moet je risico nemen, dus gokten we met bandentype en druk. Dat pakte helaas niet goed uit. Uiteindelijk moesten we opgeven door oververhitting, veroorzaakt door vuil dat de koelopeningen blokkeerde – echt jammer. In Fuji willen we ons potentieel omzetten in een goed resultaat.”
Richard Lietz (Porsche 911 GT3 R #92): “Tot laat in de race ging het goed – maar het eindigde helaas slecht. In de laatste ronden hadden we geen grip meer door versleten banden.”

Uitslagen FIA World Endurance Championship op het Circuit of The Americas “Lone Star Le Mans” in Austin, Texas (USA) van 5 t/m 7 september 2025:
Hypercar-klasse:
1. Estre/Vanthoor/Campbell (FRA/BEL/AUS), Porsche 963 #6, 120 ronden
2. Fuoco/Molina/Nielsen (ITA/ESP/DEN), Ferrari #50, + 8,625 sec
3. Duval/Jakobsen/Vandoorne (FRA/DEN/BEL), Peugeot #94, + 9,541 sec
4. Andlauer/Christensen/Jaminet (FRA/DNK/FRA), Porsche 963 #5, +1.16,117 min
5. Jani/Pino/Varrone (CHE/CHL/ARG), Porsche 963 #99, -2 ronden
LMGT3-klasse:
1. Leung/Gelael/Sato (GBR/INA/JPN), McLaren #95, 115 ronden
2. Al Harthy/Rossi/van der Linde (OMA/ITA/RSA), BMW #46, + 0,256 sec
3. Flohr/Castellacci/Rigon (CHE/ITA/ITA), Ferrari #54, + 2,705 sec
4. Hardwick/Pera/Lietz (USA/ITA/AUT), Porsche 911 GT3 R #92, + 21,758sec
DNF. Martin/Frey/Gatting (FRA/CHE/DNK), Porsche 911 GT3 R #85






















Bron foto's: Porsche Newsroom
Het FIA World Endurance Championship is 's werelds belangrijkste internationale sportwagenkampioenschap, verdeeld over acht ronden in Noord-Amerika, Europa, Azië en het Midden-Oosten. Met meerdere auto's in twee categorieën (Hypercar en LMGT3) die allemaal tegelijk op de baan zijn, is het WEC een sportwagenspektakel dat actie, inhaalacties, spanning en entertainment biedt voor fans wereldwijd. Nieuwsgierig naar de laatste wedstrijd op het Circuit of The Americas? Klik dan op onderstaande link en kijk naar de hoogtepunten ervan:
In maart 2924 heeft Sebastian Vettel op Motorsport Aragon in Spanje een test afgewerkt met de Porsche 963 Hypercar. De viervoudig wereldkampioen Formule 1 reed maar liefst 188 ronden en legde daarmee 581 kilometer af. In totaal reed de Duitser twee stints in de LMDh. Het was de eerste keer dat Vettel met een prototype in actie kwam en voor Penske Porsche Motorsport was de test een voorbereiding op de aankomende 24 uur van Le Mans. Nieuwsgierig? Kijk dan nog geen 1 minuut naar de onderstaande video, aangeboden door RaceXpress:
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




