Karting • Karting Diversen

Karting Belgium Racing pakt met Jayden Thien eerste KZ-titel in debuutjaar team!

Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 september 2025 02:11

WACKERSDORF – In het eerste jaar van zijn bestaan heeft Karting Belgium Racing direct een kampioen afgeleverd. Hun coureur Jayden Thien werd zondag in Wackersdorf kampioen van de DSKC-klasse van het DKM KZ2-kampioenschap. De zeventienjarige coureur uit Maria-Hoop verzilverde tijdens de laatste ronde in Wackersdorf zijn ijzersterke seizoen met de titel in zijn debuutjaar in de klasse.

Belgium Racing Jayden Thien Duits kampioen KZ 125cc

“We zijn hier heel tevreden mee”, was de logische conclusie van teameigenaar Sam Claes. Hoewel Karting Belgium Racing dit jaar nieuw is in de paddock, was het succes van de equipe geen verrassing gezien de prestaties gedurende het seizoen.

“We waren met een grote voorsprong naar Wackersdorf gegaan. We moesten nog negentien punten pakken om kampioen te worden.” Met vier polepositions uit vijf wedstrijden en bijna alle heat- en superheat-overwinningen was de basis voor het kampioenschap al vroeg in het seizoen gelegd.

De finale in Wackersdorf vormde de kroon op een bijzonder seizoen voor Sams team. “In de finale was Jayden van pole gestart”, blikte de teambaas terug. “Hij had helaas een wat mindere start en zakte terug naar drie bij de start.”

Maar dat deed niets af aan het kampioenschap - Jayden reed op die positie beheerst de race uit. “Het was redelijk warm in Wackersdorf”, legde Sam uit. “Daardoor waren we niet oppermachtig maar wel snel genoeg om voor de overwinning te strijden.” In ieder geval was de druk van de schouders voor Jayden, Ramon én Sam. Het kampioenschap was immers al zo goed als binnen.

Voor Sam betekent Jaydens titel een perfecte start van zijn nieuwe carričre als teambaas. “Het is zijn eerste jaar KZ. Het ging eigenlijk allemaal vanzelf”, analyseerde de sympathieke Vlaming trots.

Belgium Racing Jayden Thien

De keuze voor Jayden Thien als coureur bleek daarvoor een gouden greep. Een cruciale rol in het succes speelde Jaydens monteur Ramon Rietveld. “Ik heb een heel goede aan Ramon. Hij heeft vroeger zelf geracet en een eigen team gehad. Hij zette de puntjes op de i. Dat heeft het team nog professioneler gemaakt”, prees de teambaas. “Het zijn de kleine details die het verschil maken.”

Nu de KZ-titel in de DSKC binnen is, richt Karting Belgium Racing zich de komende weken tot de andere kampioenschappen waar de equipe aan meedeed. “We boeken in elk kampioenschap resultaten”, stelde Sam tevreden vast.

“Ook in de GK4 Kart Series en de IAME Series Benelux rijden we om de overwinning. We hebben in elke klasse het materiaal goed op orde.” Met piloot Diede Derdaele maakt het team zelfs ook nog kans op een podiumplaats in de Mini-klasse van de GK4 Kart Series. “Diede gaat ook heel goed dit jaar. Een podiumplaats moet normaal gesproken lukken.”

Niet alleen zijn rijders, ook Sam zelf heeft zichzelf het afgelopen jaar verbeterd. “Ik heb vooral veel geleerd van kleine dingen, details, die bij het runnen van een team komen kijken”, legde hij uit. “We komen nu op alle gebieden goed voor de dag!”

Sam bedankt: Ramon Rietveld voor zijn professionele werk, alle teamleden van Karting Belgium Racing en alle partners.

BELGIUM RACING zet een nieuwe standaard in de Belgische motorsport. Het team kijkt vol ambitie uit naar de toekomst en streeft ernaar om jong talent een stevige basis te bieden voor een succesvolle toekomst in de autosport.

Website van Belgium Racing voor meer informatie!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS