Karting • Karting Diversen

Jan Cramer en MS Superkart aan de top in Europees- en Frans kampioenschap

Uitgegeven door Bas Kaligis • 31 oktober 2014 20:46

LE MANS, FRANKRIJK – Onlangs werd de laatste race van het Superkart seizoen 2014 verreden op het legendarische circuit van Le Mans. Het team van Jan Cramer, dat in verschillende kampioenschappen deelnam, presteerde zeer goed. In Le Mans wist coureur Peter Elkmann het Frans kampioenschap winnend af te sluiten met de MS/VM Superkart, nadat hij enkele weekenden eerder in Val de Vienne, Frankrijk, de derde plaats bemachtigde in het Europese Kampioenschap achter MS Kart rijder Adam Kout, die de tweede plaats mee naar huis nam.

Het team van Jan Cramer bestaande uit: Peter Elkmann (D), Arjan Kievietsbosch (NL), Mark Verhaar (NL), Laurens Westerdijk (NL), Marcel Fleurie(F), Mario De Oliveira (F), Philippe Maurin (F) en Cyril Vayssié (F), rijden allen met het MS-Kart-frame en VM motoren.

Het afgelopen jaar is veel vooruitgang geboekt. In het Europees kampioenschap, waar zo'n 50 rijders meededen, presteerde met name de Nederlandse rijders dit jaar erg goed. Zo behaalde Arjan Kievietsbosch een mooie 7e plaats, de nog vrij onervaren rijder Laurens Westerdijk en Mark Verhaar een verdienstelijke plaats in de top 20.

Voor het nieuwe seizoen staan op dit moment al enkele rijders klaar om verwelkomt te worden. Zo zal bijvoorbeeld René van Dijk komend jaar terugkeren in het zitje van de MS/VM superkart. De Franse Armand Bailly zal na deelname afgelopen weekend in Le Mans het team van 2015 komen versterken, net als Teddy Legendre (F). Ook de Nederlandse Bart Nuy heeft dit jaar op de Nürburgring gereden met de superkart en zal nu naar alle waarschijnlijkheid in 2015 een volledig seizoen deelnemen.

De 250cc superkarts, die in beginsel veel weg hebben van de gewone karts, hebben een enorm hoge bochtsnelheid en halen een topsnelheid van 230 km/h. Verschillende prachtige circuits passeren jaarlijks de revue. Zo wordt bijvoorbeeld gereden op de Hockenheimring, Nurburgring, Bugatti Circuit Le Mans, Snetterton, Cadwell Park, Donnington Park, TT-circuit Assen (Gamma Racing Days), Zandvoort en Nogaro. Met rondetijden die in de buurt komen van de MotoGP, is het superkarten een steeds populairder wordende sport, die volgens verschillende bekende coureurs het dichts bij de F1 in de buurt komt. Karting Paradise stelt samen met VM-motor fabrikant Vladimir Vacha een passend pakket samen voor iedere rijder en biedt hen een betaalbaar, competitief en vooral plezierig weekend.

Op 8 en 9 november 2014 zal het team nog eenmaal afreizen naar het circuit van Oschersleben, voor de jaarlijkse testdagen. Tijdens dit evenement worden rijders in de mogelijkheid gesteld de superkarts te testen en kunnen ook nieuwe rijders eens ervaring opdoen met deze fascinerende racemachines.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS