Karting • Karting Diversen

Christiaan de Kleijn sluit DKM-seizoen af als zesde en pakte twee podiumplaatsen in 2025

Uitgegeven door Bas Kaligis • 24 september 2025 06:20

WACKERSDORF - Na een seizoen met meerdere podiumplaatsen heeft karttopper Christiaan de Kleijn het DKM-kampioenschap afgesloten met de zesde plaats in het eindklassement. De twintigjarige coureur uit Bosch en Duin kende weliswaar een lastig slotweekend in Wackersdorf, maar kan terugkijken op een geslaagd jaar met zijn Formula K SRP Factory Team. Dat leverde hem eerder dit seizoen podiumplaatsen op in Kerpen en Ampfing.

Christiaan de Kleijn

Voor Christiaan was het een seizoen van hoogtepunten, waarbij hij met zijn team na een korte aanloopperiode begin dit jaar al snel de weg naar het podium vond. “Ik ben niet heel ontevreden met het seizoen”, blikte hij terug.

Het slotweekeinde in Wackersdorf verliep evenwel anders dan gehoopt, helaas. Waar Christiaan, die trouwens in 2022 al eens Duits kampioen werd in de DSKC schakelklasse, tijdens trainingen op woensdag nog tot de snelsten behoorde, kwam hij vanaf vrijdag plotseling snelheid tekort. “Woensdag waren we één van de snelsten. Dat beloofde veel goeds voor het weekend, totdat het op vrijdagochtend ineens niet meer ging.”

De coureur uit Bosch en Duin was niet de enige die worstelde met de veranderde omstandigheden. “Ik hoorde veel mensen klagen dat de baan ineens heel anders was en dat ze niet meer goed gingen”, merkte hij op. Voor Christiaan betekende dat een gat van een halve seconde naar de top, waar hij normaal gesproken hooguit twee tienden achter de snelsten zat.

De kwalificatie leverde de vijftiende startpositie op. In de daaropvolgende races wist Christiaan telkens enkele plaatsen goed te maken om die vervolgens te moeten inleveren. De eerste heat eindigde hij als dertiende, gevolgd door een twaalfde plaats in de tweede heat. In de superheat kwam hij als elfde over de finish, net als in de finale later die dag.

Zijn team probeerde verschillende oplossingen om de snelheid terug te vinden. “We hebben alles geprobeerd, elke achteras. We hebben elke setup gehad die we konden hebben. Het werkte allemaal niet, jammer genoeg.”

Wat de situatie extra bijzonder maakte, was dat Christiaan tot aan Wackersdorf juist een sterk seizoen had gedraaid. “Elke DKM is dit jaar gewoon goed gegaan, was ik altijd één van de snelsten of zat ik op maximaal twee tienden van een seconde en nu was het ineens een halve seconde”, constateerde hij. “Ik snap het nog steeds niet. De manier waarop het seizoen geëindigd is, is jammer. Uiteindelijk kom ik niet voor de zesde plek”, zei hij.

Christiaan de Kleijn Formula K SRP Factory Team

Nu het DKM-seizoen erop zit, kijkt Christiaan alweer vooruit naar mogelijke deelname aan de laatste ronde van het Nederlands kampioenschap. Die wordt begin november in Genk verreden, een circuit waar hij graag rijdt. “Ik vind het een leuke baan, het is een leuke afsluiter van het seizoen. Vorig jaar hebben we ook aan de laatste NK meegedaan. Ik heb goede hoop op een mooi resultaat. Ik Genk ga ik altijd wel goed!”

Christiaan bedankt zijn sponsoren, zijn team, zijn ouders en zijn monteur Raimo van den Boom.

Christiaan de Kleijn wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door:

Fornhese BV

Febo

Peters Equipment

Van Loon Verzekeringen

De Jong Schilderwerken

Hoffland Metaalrecyling

Profile Tyre Center Zeist

AMC Zeist Automaterialen

Catering Witteveen Zeist

Willem Cornelissen Automotive Beesd

BPM Special Products

BCE Containers

Automobielbedrijf Remmen- Gademan Zeddam

Autorijschool E van Drie Zeist

Ludos Projectmanagement Huis ter Heide

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS