Kartteam Pitparts erg succesvol en groeit in rap tempo! Nu ook een team in Amerika
Uitgegeven door Bas Kaligis • 27 maart 2026 20:51
EINDHOVEN – Twaalf rijders aan de start, zes daarvan op het podium en in elke klasse minstens één podiumplaats. Kartteam Pitparts beleefde een uitstekende eerste ronde van het Nederlands kampioenschap viertakt in Eindhoven. Bovendien was Pitparts ook al succesvol bij de NXT. Het team van Krestho Kootstra en Mike Onstenk uit Emmen, gesteund door hun beide vaders Erik en Jimmy, is inmiddels zelfs actief in Amerika.

“We hadden het eerste NK-weekend twaalf rijders en daarvan zes op het podium. Dus dat is goed”, zei Krestho. “In alle klassen stonden we met minstens één rijder op het podium. We zijn er ook dag en nacht ermee bezig om te zorgen dat we het beste eruit kunnen halen, en dat is dit weekend gelukt met de eerste race van het jaar. Nu kunnen we daarop verder bouwen.”
Pitparts is in korte tijd uitgegroeid tot een serieuze onderneming. “We zijn met vijf man fulltime aan het werk, terwijl het er vorig jaar nog maar twee waren”, zei Krestho, die een jarenlange achtergrond in de kartsport heeft. “Ik heb zelf ook geracet en op het hoogste niveau gesleuteld, gewerkt en begeleid. Uiteindelijk komen de successen omdat we er altijd mee bezig zijn. We zijn elk weekend aan het trainen of racen en trainen minimaal drie dagen in de week op de baan.”
Op dit moment richt het team zich op de viertaktklassen zoals onder andere Tillotson. Onlangs is daar de ID Engines-klasse bijgekomen. “We hebben nu één rijder in die klasse. We gaan proberen in de aankomende weken ook een tweede ID Engines-rijder op te nemen om doorgroei te krijgen”, zei Krestho. Tweetaktambities zijn er ook. “We gaan dit jaar een beetje proeven en dan gaan we volgend jaar kijken of alles past.”

Naast het NK viertakt en NXT doet Pitparts vijf internationale wedstrijden. “De Euro Cup in Italië, een race Ierland, één in Assen, één op het circuit van PFI en de Nations Cup.” Daarnaast heeft Pitparts sinds dit jaar ook nog een tweede team in Amerika. Dat wordt ter plaatste gerund door een aparte teammanager. Krestho en Mike houden nauw contact met hem.
Zo was Mike onlangs nog in de Verenigde Staten. “Ik heb daar gesleuteld voor ons Amerikaanse team”, zei hij. “We hebben daar op het moment vijf rijders. Amerika begint echt steeds meer te groeien.”
“Als Nederlands team werden we daar eerst een beetje argwanend aangekeken”, zei Mike. “Maar dan zien ze dat je hun niveau omhoog wil helpen en juist de kartcultuur daar professioneler wil maken. We zien steeds meer mensen groeien daar.”
Vorig jaar reed de Amerikaan Noah Rosser voor Pitparts in Europa. “Hij heeft het hele Nederlands kampioenschap gereden en is uiteindelijk derde geworden. Hij heeft ook eerder de Nations Cup gewonnen”, zei Mike. “Wat wij in Europa doen, wil hij daar in Amerika hebben. Juist die jongens daar begeleiden, dat is leuk. En we zien nu dat het werkt!”
Wil je ook de eerste stappen maken in de kartsport of de wedstrijdsport in? Pitparts geeft je het advies op maat. Ben je geïnteresseerd in ons team Pitparts? Of kom je kijken bij een race, stap dan gewoon de tent binnen tijdens een raceweekend of neem contact op met Krestho of Mike als je een testdag wilt doen.
Voor meer informatie:
Team Pitparts.nl
Phileas Foggstraat 28p, Emmen, Netherlands
+31 6 50290497 of per email: [email protected] of [email protected].



















