Formule 1

Bernie Ecclestone deelt geniepige sneer uit: "Ik denk niet dat je heel getalenteerd bent, maar één van je talenten is dat je..."

Uitgegeven door Frank Korsel • 14 oktober 2025 10:30

Bernie Ecclestone weet het zeker: Oscar Piastri stoot Max Verstappen dit jaar van de troon en kroont zich tot wereldkampioen Formule 1.

Bernie Ecclestone Max Verstappen

Oscar Piastri is over het hele seizoen gezien de sterkste schakel. Afgezien van een slippertje in Melbourne en een misstap in Baku, kent de Australiër een nagenoeg foutloos seizoen. Hij sprokkelt zijn puntjes en presteert van de coureurs in de top drie van het kampioenschap het consistentst. Hij gaat met nog zes Grand Prix-weekenden te gaan aan kop van het kampioenschap en heeft een voorsprong van 22 punten op teamgenoot Lando Norris en 63 op Max Verstappen.

Volgens voormalig Formule 1-CEO Bernie Ecclestone is het dan ook niet meer de vraag óf Piastri zich tot kampioen kroont, maar wanneer. De 94-jarige Brit deelt zijn bevindingen in gesprek met Sport.de: “Dit klusje klaart hij”, begon de iconische zakenman.

"Wanneer hij fouten maakt, weet hij dat hij ze gemaakt heeft en geeft hij anderen niet de schuld en komt hij niet met excuses. Hij zorgt ervoor dat hij ze niet herhaalt. Hij maakt ze niet twee keer. Hij is de beste coureur na Max Verstappen."

Zonder goede auto ben je als coureurs nergens, erkent Ecclestone. Hij spreekt daarom ook lovend over McLaren-CEO Zak Brown: "Ik zei onlangs, omdat ik hem al lang ken: ‘Ik denk niet dat je heel getalenteerd bent, maar één van je talenten is dat je de juiste mensen weet te kiezen om voor je te laten werken’", kon de Brit het niet laten om een geniepige sneer uit te delen.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS