Autosport Internationaal Toerwagens • Autosport INT Diversen

ADAC GT Masters: titelkandidaten Fourie en Zimmermann winnen op de Salzburgring

Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 9 september 2025 16:15

Pure spanning in de titelstrijd op de Salzburgring in Oostenrijk. Tim Zimmermann en Leyton Fourie hebben de bewogen race van zondag in de ADAC GT Masters gewonnen. De pole-setters van FK Performance Motorsport in de BMW M4 GT3 Evo vierden hun tweede seizoenszege en kwamen tot op acht punten van de koppositie in het klassement. “Mijn ronde in de kwalificatie was al een van de beste die ik ooit heb gereden. Vanaf dat moment wisten we dat we vrij baan hadden en een goede auto voor de race hadden en dat we het alleen nog maar goed moesten uitvoeren”, straalde Fourie, die ook het “Road-to-DTM”-klassement won. “Mijn outlap na de tweede pitstop was behoorlijk goed, waardoor we voor de McLaren kwamen te rijden en toen was het alleen nog een kwestie van het tempo vasthouden.”

ADAC GT Masters Salzburg

Teamgenoot Zimmermann straalde over zijn vierde overwinning in het ADAC GT Masters en de geslaagde racetactiek. “Vandaag klopte alles perfect. Het was een chaotische race waarin veel gebeurde. Ik reed een tijdje achter de McLaren, maar wist dat hij als gastcoureur geen punten zou verzamelen. Ik concentreerde me erop om netjes te rijden, niet te overdrijven en Leyton nog goed bewaarde banden mee te geven voor de laatste stint.” Het podium werd compleet gemaakt door de McLaren-coureurs Ben Dörr/Guilherme de Olbeiden (Dörr Motorsport) en de kampioenschapsleiders Salman Owega /Finn Wiebelhaus in de Haupt Racing Team in de Ford Mustang GT3.

ADAC GT Masters Salzburg

Bij de start van de 80 minuten durende endurance race wist Owega zich aanvankelijk te handhaven tegen pole-setter Fourie, maar moest deze positie even later weer afstaan. Tot aan de eerste pitstopfase, waarin bijna alle teams kozen voor een lange stop met bandenwissel, bleef de BMW-coureur aan de leiding.

In het verdere verloop van de race viel teamgenoot Zimmermann in een duel achter de McLaren van de Oliveira terug. Een rode vlag zorgde uiteindelijk voor de neutralisatie van de race, maar bij de daaropvolgende herstart bleef de volgorde aan de kop ongewijzigd. De beslissende plaatswisseling vond plaats tijdens de tweede pitstop, toen Fourie voor Dörr terug op de baan kwam. Het FK Performance Motorsport-duo werd alleen nog voorafgegaan door Alexander Schwarzer(Fach Auto Tech), die door een reglementaire kortere pitstop tijdelijk aan de leiding was gekomen. Negen minuten voor het einde van de race wisten eerst Fourie, daarna Dörr en ook Owega Schwarzer in de Porsche 911 GT3 R in te halen en zo hun plaatsen op het podium veilig te stellen.

ADAC GT Masters Salzburg

“We hadden niet verwacht dat we hier zo goed zouden presteren”, zei DTM-coureur Dörr verheugd over zijn tweede plaats. “Aan het begin van het weekend merkten we echter meteen dat het circuit goed bij onze McLaren past en dat we goed bezig zijn. Het team heeft geweldig werk geleverd en we hebben allebei vrijwel foutloze races gereden. In de laatste stint konden we het tempo van de BMW niet meer bijhouden. Zij waren eerder in de pits geweest, konden vrij rijden en zijn daarom voorbij ons gekomen. Met een eerste en tweede plaats dit weekend zijn we toch erg tevreden.”

ADAC GT Masters Salzburg

In het kampioenschap blijft het beeld aan de top ongewijzigd. Owega/Wiebelhaus liggen nog steeds aan de leiding in de Ford Mustang GT3, maar met slechts acht punten voorsprong staan ze onder druk van Zimmermann/Fourie. Des te belangrijker was de derde plaats in de race van zondag op de Salzburgring voor de coureurs van het Haupt Racing Team. “We hebben vandaag het maximale gehaald en zijn tevreden met deze teamprestatie, want McLaren en BMW waren vandaag gewoon sterker”, aldus Wiebelhaus. “De race was erg chaotisch. Ik had twee ongelukkige aanrijdingen en heb geprobeerd me overal buiten te houden. Met het oog op het kampioenschap was het belangrijk om goed door te komen en op de Red Bull Ring willen we onze voorsprong nu weer uitbouwen.”

De tweeling Sandro/Juliano Holzem (Schubert Motorsport) eindigde op de vierde plaats in hun BMW M4 GT3 Evo. De top 5 werd compleet gemaakt door hun merkgenoten Eduardo Coseteng /Julian Hanses (FK Performance Motorsport). Zij passeerden in de laatste ronden allemaal Schwarzer, die samen met Alexander Fach (Fach Auto Tech) de zesde plaats behaalde en zijn vijfde seizoensoverwinning in de Pro-AM Cup vierde. De achtste plaats ging naar Finn Zulauf/Simon Connor Primm (Paul Motorsport) in de Lamborghini Huracán GT3 Evo2, voor de twee Ford-duo's van het Haupt Racing Team, Dennis Fetzer/Jonathan Cecotto en Max Reis/Niklas Kalus . De top 10 werd gecompleteerd door de lokale helden Leo Pichler/Simon (Razoon – more than racing). De Porsche-coureurs startten vanaf de derde plaats, maar zakten door verschillende duels tijdelijk naar de laatste plaats. In het kampioenschap staan ze nog steeds op de derde plaats, met een achterstand van 31 punten op de koploper.

Komend weekend doet de ADAC GT Masters alweer de Red Bull Ring in Oostenrijk aan voor de derde buitenlandse race van het seizoen. In het kader van de DTM organiseert de GT3-talentencompetitie van de ADAC twee sprintraces.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS