Toto Wolff bespreekt lek rondom Hamilton-transfer: 'Toen voelde ik het al aankomen'

De transfer van Lewis Hamilton naar het team van Ferrari zorgde voor flink wat opschudding in de Formule 1-wereld. Na dertien jaar trouwe dienst voor Mercedes, maakt Hamilton volgend jaar zijn opwachting voor de alom bekende Italiaanse renstal. In de High Performance podcast vertelt Toto Wolff, de teambaas van Mercedes, over de bijzondere manier waarop hij lucht kreeg van het nieuws.
Omdat Hamilton volgend jaar plaatsneemt in de Ferrari, moesten de Italianen ruimte maken. Zodoende werd Carlos Sainz geslachtofferd, de Spanjaard rijdt in 2025 namens het Formule 1-team van Williams. Uiteindelijk was het ook de entourage van Sainz die het nieuws aan de man bracht bij Wolff.
Het was notabene de vader van de Spaanse Formule 1-coureur, Carlos Sainz sr, die het nieuws vertelde. “De oude meneer Sainz belde mij op. Hij vertelde wat er stond te gebeuren. Daarna belde een aantal coureurs mij op terwijl ze dat anders nooit deden. Toen had ik al het vermoeden dat er iets aan de hand was”, erkent Wolff.
De teambaas vervolgt: “Toen stuurde ik een berichtje naar Fred Vasseur (de teambaas van Ferrari). Ik vroeg of zij een coureur bij ons weg zouden halen; ik kreeg geen reactie. Dat is enigszins ongebruikelijk bij Fred, want hij is een goede vriend van mij. Maar ik zag het dus al wel aankomen”, concludeert de Oostenrijker.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Monza. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Shintaro Orihara - Honda F1 geeft schoorvoetend kritiek toe en erkent problemen met rijbaarheid nieuwe Honda-motor

Uitspraak over uitslag Grand Prix Monaco laat mogelijk weken op zich wachten

Liam Lawson kruipt opnieuw achter het stuur van Red Bull

