Formule 1

Shintaro Orihara - Honda F1 geeft schoorvoetend kritiek toe en erkent problemen met rijbaarheid nieuwe Honda-motor

Door Bas Kaligis28 augustus 2026 · 19:01 uur1 min lezen
Shintaro Orihara - Honda F1 geeft schoorvoetend kritiek toe en erkent problemen met rijbaarheid nieuwe Honda-motor

Honda-hoofdingenieur Shintaro Orihara sluit zich aan bij de kritiek van Aston Martin-coureur Fernando Alonso op de vernieuwde motor van de Japanse fabrikant.

Honda introduceerde tijdens de Grand Prix Nederland de tweede specificatie van de krachtbron. Aston Martin voerde in Zandvoort bovendien opnieuw wijzigingen door aan het chassis, dat in Hongarije al een B-specificatie kreeg. De belangstelling voor het team was daardoor groot.

Alonso bezorgde de garage uiteindelijk een feestje met de negende plaats, pas het tweede puntenresultaat van het team dit seizoen. Soepel verliep het weekend allerminst. De nieuwe motor zorgde voor problemen met de rijbaarheid, die vooral over één ronde in de weg zaten.

Tegenover Spaanse media zei Alonso dat de winst dit weekend vooral aan de chassiskant zat en dat de motor nog werk vergt.

“Ik denk niet dat dit weekend heeft opgeleverd waar we op hoopten. Dat gevoel in de auto en bij het schakelen missen we. Alles wat we met de eerste motor hadden verbeterd, staat met deze tweede weer een stap terug, dus we hebben zo'n twee of drie races om het te optimaliseren”, zei Alonso, die Monza alvast afschreef als een van de slechtste circuits voor het team.

Aston Martin blijft tiende in het constructeurskampioenschap, op acht punten van Williams. Orihara bedankte in een videoboodschap de fabrieken in Sakura en Engeland voor het werk aan de update en richtte de blik meteen op de komende races.

“Er is ruimte om onze rijbaarheid te verbeteren. Daar moeten we hard aan werken richting Monza en Madrid”, aldus Orihara.

B
Bas Kaligis
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×