Raikkonen is niet bang voor Mercedes: "Niet zo sterk in de races"
Kimi Raikkonen draait nooit om de feiten heen en fantaseert er niet snel op los, zo ook niet na afloop van de kwalificatie van de GP van Spanje. Tijdens de eerste F1 race van dit jaar op Europese bodem, eindigde de Fin met zijn Lotus op de vierde positie. Hij analyseert het resultaat vervolgens zonder veel woorden, en schat zijn kansen op een overwinning niet anders dan tijdens de vorige races:
"Ik denk dat de kansen zoals altijd zijn," aldus 'the Iceman'. "We moeten goed starten en dan proberen de beste rondes neer te zetten. Het is hier erg close tussen de auto's, en je moet er echt het beste uit halen. Ik denk dat het best OK is. We zijn iets beter dan dat we in de laatste race waren."
De snelheid van de Mercedessen, die vanmiddag de voorste startplaatsen voor de race opeisten, doet de Fin weinig: "Mercedes is niet zo sterk in de races als dat ze in de kwalificatie zijn, dus we zullen ons best doen en zien waar we eindigen." Wat betreft de pitstop strategie, kan Raikkonen nog niets kwijt. Kan Lotus profiteren van het feit dat zij hun bandendegradatie beter onder de knie hebben dan een aantal concurrenten? "Ik weet niet wat de anderen gaan doen, en ik weet ons plan nu nog niet. We zien wel wat we gaan doen en hoe het in het begin van de race gaat. Ik denk niet dat we minder stops kunnen doen dan de anderen."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Kuala Lumpur. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Lewis Hamilton slams circuits without overtaking opportunities: "Sorry, I have no filter!"

Montoya admires people who try: "If you are always the one who, like Max Verstappen, sees an opportunity to strike"

Max Verstappen speaks out about uncertainty surrounding F1 final in Qatar and Abu Dhabi



