Oplossing voor de F1: "Meer PK's, meer overstuur! Ik wil de auto's zien uitbreken"
Mr. Le Mans weet de oplossing voor het probleem van de Formule 1: ‘Meer PK, meer overstuur, minder aerodynamica.” Dat is wat Tom Kristensen aan de hoogste klasse van de autosport wil zien veranderen. “Ik wil ze graag met wat meer PK's zien voor de aerodynamica die ze hebben. Ik wil meer pk zien. Ik wil graag zien dat de achterkant vaker wegbreekt als je op het gas gaat. Dat is wat ik wil zien en coureurs in het algemeen ook. Minder aero, des te dichter de auto’s bij elkaar kunnen komen.”
Tegelijkertijd geeft hij toe dat de F1 een ‘goed en sterk’ kampioenschap is en dat het samen met het WEC en Formule E een breed platform geeft aan de autosport.
De voorkant van het veld moet volgens de negenvoudig Le Mans-winnaar dichterbij elkaar komen. “Soms zou je zeggen dat het mooi zou zijn om het te mixen en wil je inhaacties zien", zei de voormalig Audi-coureur tegenover het Engelse Top Gear. "Ik houd zelf toch van meer vermogen, maar ook van bredere banden.”
Tegelijkertijd geeft hij toe dat de F1 een ‘goed en sterk’ kampioenschap is en dat het samen met het WEC en Formule E een breed platform geeft aan de autosport.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.
Meer uit F1

'Isack Hadjar mist Grand Prix van Nederland door blessure'

McLaren verrast door sterke band tussen Lando Norris en Oscar Piastri: "De relatie is juist nog sterker geworden"

Prins Bernhard over financiële druk van F1 in Zandvoort: 'Uitverkochte tribunes dekken slechts de helft van organisatiebudget'

F1-baas komt met waarschuwing voor Kimi Antonelli: 'Aard van onze sport'
Meer nieuws
19-08
