Formule 1

Michelin en Goodyear in 2030-2032 ook exclusieve bandenpartners FIA WEC

Door Wim Boekel26 augustus 2026 · 09:01 uur1 min lezen
Michelin en Goodyear in 2030-2032 ook exclusieve bandenpartners FIA WEC
De FIA heeft het tenderproces afgerond voor de exclusieve levering van de banden aan het FIA World Endurance Championship voor zowel de Hypercar als LMGT3 voor de periode van 2030-2032. In samenwerking met de Automobile Club de l’Ouest en met instemming van de FIA World Motor Sport Council, zijn Michelin voor de LMH en Goodyear voor de LMGT3 aangewezen.


Foto: FIA

In het tenderproces werden de kandidaten beoordeeld op een reeks criteria, waaronder technische expertise, productkwaliteit, sportieve prestaties in verschillende omstandigheden, operationeel en mogelijkheden om klantenservice te verlenen, toewijding aan duurzaamheid, marketing ondersteuning en een langdurige bijdrage tot de continue groei van het enduranceracen.

De twee geselecteerde fabrikanten toonden sterke mogelijkheden om aan de voorwaarden van de technische en operationele vereisten van het kampioenschap te voldoen, terwijl zij ook de technische een duurzaamheid roadmap ondersteunen.

Met het voortzetten van Michelin in de Hypercar en Goodyear in de LMGT3 levert dat ook stabiliteit en continuïteit voor de deelnemers en stakeholders op. Beide fabrikanten hebben volgens de FIA een rijke ervaring met het kampioenschap. Michelin is al vanaf 2021, de start van de LMH-klasse, leverancier en Goodyear levert de banden sinds het debuut in 2024 in het kampioenschap.
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×