Formule 1

Michael Schumacher na eerste test Kimi Raikkonen: "Hij wordt een grote"

Door Bart24 juni 2020 · 18:04 uur1 min lezen

In 2000 testten Ferrari en Sauber op dezelfde dag op het circuit van Mugello. Michael Schumacher kwam in actie in zijn Ferrari, maar was onder de indruk van een jong talent in de Sauber. Het ging om de destijds 20-jarige Kimi Raikkonen die na slechts 23 races in een single-seater door de Zwitserse renstal werd uitgenodigd voor een test. Volgens het Zwitserse Blick sprak Schumacher na afloop met Peter Sauber over Raikkonen.

Schumacher vertelde aan Sauber dat hij verbaasd was. "Ik weet niet wie er in jouw auto zat, maar ik zou hem direct contracteren. Dat wordt een grote", aldus de zevenvoudig wereldkampioen.

Raikkonen kreeg een jaar later inderdaad een kans bij Sauber en debuteerde met een zesde plaats in de Grand Prix van Australië. In 2007 was hij de eerste Ferrari-coureur na Schumacher die wereldkampioen werd. Het is sindsdien tevens de laatste wereldtitel bij de coureurs voor Ferrari.

B
Bart
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×