Laatste nieuws
• Lewis Hamilton haalt uit naar circuits zonder inhaalkansen: "Sorry, ik heb geen filter!"• Montoya bewondert mensen die het proberen: "Als je altijd degene bent die, zoals Max Verstappen, een kans ziet om toe te slaan"• Max Verstappen spreekt zich uit over onzekerheid rond F1-finale in Qatar en Abu Dhabi• Doet Esteban Ocon aan zelfreflectie?: "Ik ben een van de besten die er rondlopen en ik ben niet bang om dat te zeggen"• FOTO'S - Zestig jaar Trophy of the Dunes barst los op Circuit Zandvoort: alle titels staan op scherp• George Russell ziet opnieuw kansen in titelstrijd met Kimi Antonelli: "Het kan snel veranderen"• Valtteri Bottas vermoedt technisch probleem bij Cadillac na late crash in Bakoe: "Het was een vreemde situatie"• Lewis Hamilton haalt uit naar circuits zonder inhaalkansen: "Sorry, ik heb geen filter!"• Montoya bewondert mensen die het proberen: "Als je altijd degene bent die, zoals Max Verstappen, een kans ziet om toe te slaan"• Max Verstappen spreekt zich uit over onzekerheid rond F1-finale in Qatar en Abu Dhabi• Doet Esteban Ocon aan zelfreflectie?: "Ik ben een van de besten die er rondlopen en ik ben niet bang om dat te zeggen"• FOTO'S - Zestig jaar Trophy of the Dunes barst los op Circuit Zandvoort: alle titels staan op scherp• George Russell ziet opnieuw kansen in titelstrijd met Kimi Antonelli: "Het kan snel veranderen"• Valtteri Bottas vermoedt technisch probleem bij Cadillac na late crash in Bakoe: "Het was een vreemde situatie"
UITSLAG

Max Verstappen moest zich tevredenstellen met P7 tijdens kwalifcatie, pole Vettel + UITSLAG

Door Bas Kaligis29 april 2017 · 13:16 uur2 min lezen
🏁 DIT WEEKEND Gulf Air Bahrain Grand Prix in Malaysia · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

SOTSJI - Max Verstappen heeft zich zaterdag als zevende gekwalificeerd voor de Grand Prix van Rusland. De Nederlander van Red Bull Racing reed op het Sochi Autodrom een snelste tijd van 1.35,161 en was daarmee bijna twee (!) seconden langzamer dan Sebastian Vettel die de poleposition claimde in een tijd van 1.33,194. De Duitser van Ferrari wordt op de voorste startrij vergezeld door zijn teamgenoot Kimi Räikkönen. De derde tijd was voor Valtteri Bottas van Mercedes. Verstappens teamgenoot Daniel Ricciardo moest zich tevredenstellen met de vijfde tijd en was daarmee zoals gebruikelijk sneller dan de Nederlander in de kwalificatie.

Opvallend was dat Lewis Hamilton, het hele weekend al volop fouten makend, niet verder kwam dan de vierde tijd. Omdat ook zijn teamgenoot Bottas (die Hamilton overigens voor de tweede keer op rij klopte tijdens de kwalificatie) er niet in slaagde de poleposition te claimen, start zondag voor het eerst geen Mercedes van poleposition in Rusland.

Voor Vettel was het zijn eerste poleposition sinds de Grand Prix van Singapore van 2015, dertig races geleden.

UITSLAG
1. Sebastian Vettel (Ferrari) - 1'33"194 - Q3
2. Kimi Raikkonen (Ferrari) - 1'33"253 - Q3
3. Valtteri Bottas (Mercedes) - 1'33"289 - Q3
4. Lewis Hamilton (Mercedes) - 1'33"767 - Q3
5. Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault) - 1'34"905 - Q3
6. Felipe Massa (Williams-Mercedes) - 1'35"161 - Q3
7. Max Verstappen (Red Bull-Renault) - 1'35"161 - Q3
8. Nico Hülkenberg (Renault) - 1'35"285 - Q3
9. Sergio Perez (Force India-Mercedes) - 1'35"337 - Q3
10. Esteban Ocon (Force India-Mercedes) - 1'35"430 - Q3
11. Lance Stroll (Williams-Mercedes) - 1'35"964 - Q2
12. Daniil Kvyat (Toro Rosso-Renault) - 1'35"968 - Q2
13. Kevin Magnussen (Haas-Ferrari) - 1'36"017 - Q2
14. Carlos Sainz (Toro Rosso-Renault) - 1'35"948 - Q2
15. Fernando Alonso (McLaren-Honda) - 1'36"660 - Q2
16. Jolyon Palmer (Renault) - 1'36"462 - Q1
17. Pascal Wehrlein (Sauber-Ferrari) - 1'37"332 - Q1
18. Marcus Ericsson (Sauber-Ferrari) - 1'37"507 - Q1
19. Romain Grosjean (Haas-Ferrari) - 1'37"620 - Q1
20. Stoffel Vandoorne (McLaren-Honda) - 1'37"070 - Q1

B
Bas Kaligis
RaceXpress editorial
Meer over F1→
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×