Formule 1

Lando Norris wijst naar Max Verstappen en verbindt belangrijke vereisten aan mogelijk Le Mans-debuut

Door Frank Korsel21 september 2026 · 18:13 uur2 min lezen
Lando Norris wijst naar Max Verstappen en verbindt belangrijke vereisten aan mogelijk Le Mans-debuut
🏁 DIT WEEKEND Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter

Lando Norris wil graag debuteren in de 24H of Le Mans. Nu de Formule 1-kalender en Le Mans in 2027 geen overlap hebben én McLaren haar debuut maakt in de hypercar-klasse, staat niets een debuut op het Circuit de la Sarthe de regerend wereldkampioen nog in de weg. Norris doet volgend jaar graag mee, maar onder twee strenge voorwaarden.

Onlangs mocht Norris voor het eerst proeven aan de hypercarmachine van McLaren. In Portimão voelde hij de MCL-HY voor het eerst aan de tand in een speciale test. Maar hoewel hij zijn eerste test met de McLaren succesvol voltooide, heeft Norris nog niet de ervaring om in Le Mans in te stappen.

En volgens hem is dat een absolute vereiste om deel te nemen aan de veeleisende race in Le Mans. "Het is hetzelfde als je een bepaald niveau bereikt in de Formule 1”, deelde hij in gesprek met The Telegraph.

“Je wil op alles voorbereid zijn in alle omstandigheden. Nat, droog, inters, hoge downforce, lage downforce. Je wil het hele vocabulaire begrijpen om met die auto te rijden. Ik wil me goed voorbereid voelen. Ik wil niet instappen en het goed krijgen dat ik een kans heb verspeeld. Ik wil het alleen doen als ik weet dat het iets is wat ik kan winnen."

Hij wijst naar de manier waarop Max Verstappen zich voorbereidde op zijn debuut in de 24 uur van de Nürburgring. “Max kwam heel goed voor de dag.”

Maar naast een goede voorbereiding, kan Norris zich een uitstapje naar het WEC niet veroorloven als hij strijdt om het wereldkampioenschap. "Als ik niet vecht voor een kampioenschap, dan is de kans natuurlijk aanwezig dat ik wat meer tijd besteed aan andere dingen dan het vechten voor een titel."

Ook zou Norris aarzelen om in te stappen als de MCL-HY niet mee kan komen met de rest van het veld. “Dan zou ik makkelijk een beeld en een idee hebben van hoe competitief ze op dat punt zijn."

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×