Gaat het Lewis Hamilton eindelijk lukken? "Snelheid stapsgewijs opvoeren"
MONTREAL - De vrijdagtrainingen op het Circuit Gilles Villeneuve in Montreal zijn achter de rug. Na deze eerste krachtmeting lijkt Lewis Hamilton de te kloppen man voor de GP van Canada: de Brit was het snelste in beide sessies. Staat het geluk dit weekend dan eindelijk aan zijn zijde? De McLaren F1-coureur is het hele seizoen al snel, maar heeft daar in de races nog niet van kunnen profiteren. Gezien de kleine onderlinge verschillen tussen de rijders durft Hamilton nog geen voorspellingen te doen voor de zondag, maar na de eerste dag in Canada is hij een tevreden man.
De coureur testte vandaag beide typen Pirellibanden – de soft en supersoft – en kwam met beide compounds goed uit de voeten: “Ondanks dat de option band iets sneller was, geef ik de voorkeur aan het rijden met de prime band. De vrijdag was dus erg positief, maar het gaat dit weekend zeker weer spannend worden. Niet alleen in de kwalificatie, maar ook in de race!” sluit Hamilton af.
Tekst: Mara Wustmans
“Ik ben erg blij met mijn start van het weekend,” liet Hamilton dan ook weten. “Ik ben blij dat de regen in beide sessies uitbleef en ik ben blij dat we heel wat goede set-up veranderingen hebben doorgevoerd! Dit is een geweldige baan om te rijden – deze plek vraagt 100% toewijding en de coureur kan hier echt een verschil maken. Het vergroot het verschil tussen rijders. Het is hier belangrijk om veel ronden te rijden, want op sommige delen staan de muren erg dichtbij en je moet je snelheid hier stapsgewijs opvoeren.”
De coureur testte vandaag beide typen Pirellibanden – de soft en supersoft – en kwam met beide compounds goed uit de voeten: “Ondanks dat de option band iets sneller was, geef ik de voorkeur aan het rijden met de prime band. De vrijdag was dus erg positief, maar het gaat dit weekend zeker weer spannend worden. Niet alleen in de kwalificatie, maar ook in de race!” sluit Hamilton af.
Tekst: Mara Wustmans
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
Redacción RaceXpress
Comentarios (0)
Wees de eerste die reageert.
Más de F1

'Isack Hadjar mist Grand Prix van Nederland door blessure'

McLaren verrast door sterke band tussen Lando Norris en Oscar Piastri: "De relatie is juist nog sterker geworden"

Príncipe Bernhard sobre la presión financiera de la F1 en Zandvoort: 'Las tribunas agotadas cubren solo la mitad del presupuesto de organización'

Jefe de F1 lanza advertencia a Kimi Antonelli: 'Naturaleza de nuestro deporte'
Más noticias
19-08
