Formule 1

Formule 1-circuit met Nederlands tintje blijft tot 2018 op de kalender

Door Wim Boekel23 augustus 2013 · 14:37 uur1 min lezen
Het F1-circuit van Suzuka is in 1962 ontworpen door Hans Hughenholtz Senior. Het is daarmee het meest Nederlandse circuit op de Formule 1-kalender. Inmiddels is bekend geworden dat het contract met het Japanse circuit tot 2018 is verlengd en daarmee blijft er een klein stukje Nederlandse autosporthistorie aanwezig in de vorm van een racebaan.

Deze week tekende Hiroshi Soda, president van Suzuka, in Londen een contract met Bernie Ecclestone waarmee een nieuwe, vijfjarige deal werd afgesloten. Dat betekent dat de Japanse autofabrikant Honda, welke eigenaar van het circuit is, de zekerheid heeft dat zij een echte thuisrace rijdt. Het merk keert in 2015 met McLaren terug op het circuit. De Japanner hoopt dan ook dat de terugkeer van Honda leidt tot een goede verkoop van de kaarten, maar verwacht niet direct een groot effect.

Soda vertelt: “De interesse van het publiek is zeker toegenomen sinds de aankondiging van Honda, maar het duurt nog twee jaar, dus we verwachten geen directe impact op de kaartverkoop.” De Japanse Grand Prix wordt niet ondersteund met overheidsgeld, zodat het nieuwe contract zodanig is opgesteld dat het ook nut voor het circuit heeft. Bernie Ecclestone voegt daar aan toe: “Het is fantastisch om Honda in 2015 terug te zien in de F1. Ik ben er zeker van dat het de Japanse Grand Prix meer aandacht dan ooit zal krijgen.”
W
Wim Boekel
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×