"F1-teams moeten zich niet bemoeien met de afmeting van de banden"
Het gerucht gaat dat Mercedes volgend jaar zo’n 100pk meer uit de motor weet te persen dan de F1-motoren van Renault en Ferrari. Het gerucht gaat dan ook dat het Duitse merk zou aandringen op bredere banden, zodat het vermogen beter op het asfalt gebracht kan worden.
Wat betreft de rol van de Italiaanse producent voegt hij daaraan toe: “Pirelli moet bepalen hoe de banden van volgend jaar er uit zien, zonder beïnvloeding door de teams. Met de nieuwe auto’s en motoren is het belangrijk om stabiele banden te hebben.”
Niki Lauda reageert nu op de vraag of de teams zich bemoeien met de afmeting van de banden. De andere twee motoren-leveranciers zouden namelijk aandringen om vast te houden aan de 2013-specificaties. De Oostenrijker zegt hier het volgende over: “Charlie Whiting schreef aan alle teams dat Pirelli bredere banden met een grotere diameter wil. Zover ik het begrepen heb, wordt het enkel door de FIA besloten.” De voormalig topcoureur is van mening dat de teams en toeleveranciers ook geen rol zouden moeten spelen bij de beslissing. Zij moeten slechts de data aan Pirelli ter beschikking stellen.
Wat betreft de rol van de Italiaanse producent voegt hij daaraan toe: “Pirelli moet bepalen hoe de banden van volgend jaar er uit zien, zonder beïnvloeding door de teams. Met de nieuwe auto’s en motoren is het belangrijk om stabiele banden te hebben.”
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

George Russel blikt terug op bijzonder moment waarbij Verstappen hem dwarszat: 'Totaal onverwacht'

Isack Hadjar brengt viral moment terug in speciale helm voor laatste Dutch GP + FOTO'S

Stefano Domenicali noemt overlegtijd cruciaal voor volgende reglement in de Formule 1

George Russell blikt terug op dramatisch debuut bij Mercedes: “Alles werd me afgenomen”
More news
17-08
