Charles Leclerc kreeg last van voedselvergiftiging in Abu Dhabi: 'Ik had geen zin om te rijden'
Uitgegeven door Tygo Bekkema • 8 december 2024 07:29
Het is vooralsnog niet echt een lekker weekend voor Charles Leclerc in Abu Dhabi. De Ferrari-coureur heeft een gridstraf van tien plekken aan zijn broek wegens een kapotte accu, en liep donderdagavond van overmaat tot ramp ook nog een voedselvergiftiging op, zo vertelde hij in gesprek met F1.com. Desondanks zal de Monegask er hard aan moeten trekken om Ferrari aan de constructeurstitel te helpen.
Voor zowel Ferrari als het team van McLaren is dit weekend van groot belang. De laatstgenoemde renstal heeft voorafgaand de laatste Grand Prix van dit seizoen een voorsprong van 21 punten ten opzichte van Ferrari in het constructeurskampioenschap. Voor beide teams is het alweer flink wat jaren geleden dat zij eerste werden in de teamrangschikking.
Leclerc speelt uiteraard een belangrijke rol bij de mogelijke ommekeer van Ferrari, maar zijn weekend begon allerminst perfect. “Het begon helaas allemaal gisteravond toen ik voedselvergiftiging kreeg en de hele nacht niet kon slapen. Ik had echt geen zin om te rijden”, liet hij optekenen.
Gelukkig is het niet alleen maar kommer en kwijl voor Leclerc. Dit weekend schreef hij, samen met zijn broer Arthur Leclerc, F1-geschiedenis. Nog nooit eerder kwamen twee broers samen uit in een officiële sessie bij hetzelfde team. Arthur kreeg van Ferrari de kans om de honneurs waar te nemen, in plaats van Carlos Sainz. “Een droom voor ons beiden en de familie, die helemaal vanuit Monaco is overgekomen om dit mee te maken, is vandaag uitgekomen. Het was een heel emotioneel moment. Ik moest de helm vroeg opzetten, want ik was zeker ook emotioneel”, aldus Charles Leclerc.