Formule 1

Cadillac verlegt focus naar 2027 na kritiek van Sergio Perez

Door Bas Kaligis22 september 2026 · 08:01 uur2 min lezen
Cadillac verlegt focus naar 2027 na kritiek van Sergio Perez
🏁 DIT WEEKEND Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter

Cadillac-teambaas Marcin Budkowski reageert op de kritiek van coureur Sergio Perez. Het team heeft zijn middelen grotendeels verschoven naar de auto voor 2027, waardoor er dit seizoen weinig nieuwe onderdelen meer komen.

Sergio Pérez Cadillac F1

Cadillac debuteerde dit jaar als nieuw team en wacht nog altijd op zijn eerste WK-punt. In augustus nam Budkowski, voormalig uitvoerend directeur bij Alpine, de rol van teambaas over van Graeme Lowdon. Met Perez en Valtteri Bottas heeft het team een ervaren rijdersduo, dat samen zestien Grand Prix-zeges op zijn naam heeft.

Perez sprak onlangs in een podcast over veel teleurstelling binnen het team. "We ontwikkelen niet, we verbeteren niet", zei hij. Volgens de Mexicaan moet een nieuw team dat vanaf nul is opgebouwd juist bij elke race stappen zetten.

Budkowski nuanceerde die uitspraken tijdens de persconferentie in Madrid. "Je moet dat afzetten tegen de verwachtingen van een coureur en de realiteit van een Formule 1-seizoen. Nog voordat ik begon, sprak ik kort met beide coureurs. Sergio vroeg me: 'Wat gaan jullie doen voor Zandvoort?' Dat was een week na mijn start. Ik zei: 'Checo, ik denk dat ik de verwachtingen een beetje moet temperen.'"

Een groot deel van de capaciteit gaat volgens Budkowski bovendien op aan het oplossen van betrouwbaarheidsproblemen in plaats van aan snelheid. Bij het opbouwen van het team zijn onvermijdelijk concessies gedaan, en operationeel zit Cadillac nog niet op het niveau van een topteam. Welke prioriteiten er op langere termijn zijn, wil hij niet kwijt.

Budkowski blijft realistisch over wat Cadillac dit seizoen nog kan bereiken. "Als we de betrouwbaarheid, de operatie en de kwaliteit van de auto op orde krijgen, kunnen we dit jaar nog snelheid vinden. Maar onze focus moet op de auto van volgend jaar liggen. Dat zal iedereen in de pit lane je vertellen."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×