Formule 1

Alex Albon legt uit waarom hij setup-informatie met Carlos Sainz deelt

Door Celine Boerboom29 augustus 2026 · 18:02 uur2 min lezen
Alex Albon legt uit waarom hij setup-informatie met Carlos Sainz deelt

Alex Albon heeft uitgelegd waarom hij en Williams-teamgenoot Carlos Sainz openlijk setup-informatie met elkaar delen. Volgens de Thai heeft het vanwege de huidige beperkingen van de Williams-auto weinig zin om informatie voor elkaar achter te houden.

Williams kent een moeizaam seizoen en staat momenteel negende in het constructeurskampioenschap met slechts elf punten. Albon en Sainz staan respectievelijk zeventiende en zestiende in het kampioenschap.

Volgens Albon kiezen coureurs bij sommige teams er bewust voor om bepaalde ontdekkingen niet met hun teamgenoot te delen. Dat kan bijvoorbeeld gaan om een andere racelijn, een versnellingskeuze of een bepaalde setup-richting. "Je kunt iets vinden dat goed werkt, maar het vervolgens gewoon niet vertellen. Je kunt het aan jouw kant van de garage houden."

Bij Williams werkt dat volgens Albon anders. De prestaties van de auto zijn momenteel dusdanig beperkt dat samenwerken volgens hem belangrijker is dan een klein persoonlijk voordeel. "Realistisch gezien doe ik dat in ieder geval niet, dus misschien doet Carlos het wel, dat weet ik niet", grapte Albon. "Maar vanwege de beperkingen van onze auto werken we er eigenlijk samen aan. Het is bijna alsof we allebei dezelfde feedback geven over dezelfde problemen en vervolgens de auto's opsplitsen. De ene auto kan zeggen: 'Ja, dit werkt', waarna de andere auto dat overneemt. Soms is het: 'Dit werkt en dit werkt ook, dus we nemen van allebei een beetje.'"

Volgens Albon wordt er voortdurend gekeken welke richting het beste werkt. "Als iets de verkeerde kant op gaat, is de andere auto misschien juist de andere kant opgegaan. Dan kiezen we daarvoor. Er zit een bepaalde balans in." De Williams-coureur merkt dat dit bij jonge coureurs anders kan zijn, omdat de onderlinge strijd daar soms groter is. "Ik weet nog dat dit veel vaker gebeurde wanneer je twee rookie-coureurs had die voor dezelfde positie vochten. Dan kun je je voorstellen dat het er wat harder aan toe gaat."

Lees hier meer over de Formule 1!

C
Celine Boerboom
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×