Adrian Newey onthult volgende fase van Red Bull-exitplan nu drie F1-teams rondcirkelen
Uitgegeven door Bas Kaligis • 16 juli 2024 05:02
Nu zijn betrokkenheid bij Red Bull Formule 1 voorbij is, heeft Adrian Newey steun om de RB17 hypercar (beelden) af te maken, terwijl rivalen op de loer liggen om hem terug naar de Formule 1 te lokken.

Newey, een van de meest succesvolle Formule 1-ontwerpers aller tijden, wordt officieel een ‘free agent’ na het eerste kwartaal van 2025, hoewel hij nu al niet langer betrokken is bij de F1-activiteiten van Red Bull. In plaats daarvan is de RB17 hyper car, onder toezicht van Newey, zijn laatste bijdrage aan de organisatie.
Newey vertelde de Formule 1-website dat de RB17 een passend einde is van zijn Red Bull-periode, die in 2006 begon: "Zoals het heeft uitgepakt, ja. Het was nooit zo bedoeld. Toen we begin 2021 met de auto begonnen, heb ik er zelfs nooit bij stilgestaan dat ik niet meer bij het team zou zijn in '25, of in Q2 van '25, dus in die zin is dat wel zo."
"Maar, dat gezegd hebbende, zal ik betrokken blijven bij de ontwikkeling van de RB17 door middel van de productie enzovoort. Ik heb er veel tijd in gestoken, 's avonds en in het weekend, om te proberen het in te passen in de F1."
"Ik wil het tot een goed einde brengen. De aandeelhouders bij Red Bull, Christian (Horner, Red Bull teambaas, red.), alle anderen steunen dat van harte.-"
"We zitten nu in een heel belangrijk stadium van de RB17 als het gaat om het vrijgeven van detailtekeningen. We hebben nog wat aerodynamisch werk te doen aan de onderdelen die nog niet klaar zijn, we hebben alle overwegingen over hoe we het onderhoudsplan gaan aanpakken, de onderhoudskosten, hoe dat allemaal werkt, dus er is nog veel werk te doen in de komende zes maanden of zo. Nu ik geen F1-dienst heb, kan ik me daarop concentreren."




