Hoe belandde Giedo van der Garde in de rood/gele KFC-auto? "Opeens kwamen ze met mij"

Giedo van der Garde reed afgelopen weekend zijn eerste race voor het team van Jagonya Ayam. De Ligier die ingezet wordt door Extreme Speed Motorsport. Bij zijn debuut met Antonio Giovinazzi en Sean Geleal reed de in Amsterdam woonachtige coureur naar een mooie vierde positie in de LMP2-klasse. Hoe kwam de Nederlander in de Indonesische KFC gesponsorde auto terecht?
Het is overigens niet de eerste keer dat de Giedo van der Garde in het FIA WEC reed. Naast het ELMS-programma met G-Drive/Jota, reed hij ook de races van het WEC in Spa en Le Mans. De race in Japan is echter geen eenmalige terugkeer dit jaar, want Van der Garde rijdt ook nog de wedstrijden in China en Japan.
“Sean Geleal maakte een goede deal met het team en ze keken naar een coureur en opeens kwamen ze met mij”, aldus de voormalig F1-coureur tegen de officiële website van de FIA, “Ik had de ervaring en ik heb dit jaar de snelheid getoond. Dit was een mooie kans, de rijderslineup is erg goed en het team heeft veel ervaring. We hebben een goede auto, dus ik kijk ernaar uit.”
Het is overigens niet de eerste keer dat de Giedo van der Garde in het FIA WEC reed. Naast het ELMS-programma met G-Drive/Jota, reed hij ook de races van het WEC in Spa en Le Mans. De race in Japan is echter geen eenmalige terugkeer dit jaar, want Van der Garde rijdt ook nog de wedstrijden in China en Japan.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from Autosport

FOTO'S: Ford toont nieuwe LMDh! Eerste kilometers in camouflage op Paul Ricard

Koenigsegg blaast vergeten GT1-droom nieuw leven in met CCGT1, hypercar voor straat én circuits wereldwijd

Cancellation of races in Qatar and Bahrain: FIA confirms Barcelona and Monza for the last two races!

Ford Racing's WEC Hypercar engine comes to life, track debut planned next month
More news
15-07




