Nieuws

Maik Barten blikt terug op eerste ronde Europees Kampioenschap

Door Casper Bekking15 april 2010 · 12:03 uur3 min lezen
In het laatste weekend van maart was het tijd voor de eerste ronde van het Rotax Europees kampioenschap die verreden werd op het franse circuit Sologne Karting in Salbris. Maik Barten, die dit seizoen uit komt voor het fabrieksteam van Swiss Hutless, blikt voor racexpress.com terug op zijn race.

Woensdag en donderdag waren de eerste trainingsessies en ondanks de wisselende weersomstandigheden zat dat snelheid er goed in. Na afloop waren zowel Maik als het team tevreden. Vrijdagmiddag stond de kwalificatie op het programma en gezien de snelheid bij de trainingen had het team vertrouwen op een goede kwalificatie, maar al na enkele bochten merkte Barten dat er een probleem was. Na twee ronden zag Maik dat zijn rechtervoorband leeg was en moest noodgedwongen de pits opzoeken. Na snel onderzoek in het parc ferme bleek een fabrieksfout in de band de oorzaak te zijn maar Maik had flink wat werk voor de boeg tijdens de kwalificatieraces. De rappe coureur moest de drie races steeds van de 28e startplaats vertrekken, en gezien de races maar negen ronden duren was het geen makkelijke opdracht.

De eerste race verliep super. Maik maakte liefst twintig plaatsen goed en kwam als achtste over de eindstreep. De start van de tweede race verliep wederom goed maar door een kapotte accu strandde Barten de eerste ronde langs de kant. De laatste kwalificatierace verliep goed en Maik toonde zijn talent en maakte ditmaal 23 plaatsen goed en eindigde op een vijfde positie. Hij draaide dezelfde rondetijden als de winnaar en dit gaf het team veel vertrouwen voor de finaledag.
Doordat Maik een race niet geëindigd was moest hij op de veertiende plaats starten in de prefinale. De start van de prefinale verliep goed en Barten maakte direct al een paar plaatsen goed totdat er een andere rijder hard binnen kwam rijden. Hierdoor verloor hij veel plaatsen maar vervolgde zijn weg met een kromme achteras en een kapotte remschijf. Net zoals tijdens de kwalificatieraces op zaterdag ging Maik als een warm mes door de boter en eindigde na dertien ronden op een keurige zesde plaats. Voor de finale was het een gok voor de afstelling van de kart want de baan droogde steeds verder op maar de dreiging van regen bleef in de lucht hangen. Het team had besloten om de Swiss Hutless grotendeels op regen te laten staan, aangezien er nog meer regen verwacht werd.

De start van de finale verliep geweldig. Maik reed de eerste bocht buitenom naar de tweede plaats, maar naarmate de race vorderde bleef de verwachte regen uit en door een gevecht met een andere rijder verloor Maik de aansluiting met de top 3. Toen hij zich los gereden had kon hij beginnen met het gat naar de top 3 dicht te rijden. Barten kwam ronde na ronde dichter bij Patrick Pearce die op de derde plaats reed. Aan het einde van de race kwam Maik net de kort voor het podium en moest genoegen nemen met een vierde plaats. Desalniettemin waren het team en Maik tevreden met dit resultaat: "Ik ben vanaf de kwalificatie bezig geweest de schade van de kapotte band in de kwalificatie te herstellen. Dit is goed gelukt, er had meer in gezeten natuurlijk maar ik heb veel punten gepakt voor het kampioenschap. Ik ben zeer tevreden over de professionaliteit van het Swiss Hutless Team. Zij hebben enorm veel ervaring in huis en de kart doet het ook super dus ik kijk erg uit naar de tweede race voor het Europees kampioenschap, die verreden gaat worden op het snelle circuit te Wackersdorf in Duitsland."

Maar voor maik staat er dit seizoen meer op de kalender. Begin maart testte hij met een Westfield op Circuitpark Zandvoort en deze test verliep boven verwachting. Zelfs zo goed dat Maik zijn Europese racelicentie gehaald heeft met de Westfield. Maik staat dit jaar aan de start van enkele races van de Europese Westfield Cup. Binnen enkele weten volgt er meer informatie hierover.
C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Meer over Karting & Talent
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×