Karting • Rotax Euro

Karttalent Mik Klinkers tweede in EK en wint ticket voor WK Rotax Max!

Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 mei 2026 19:15

WACKERSDORF – Op de piste waar zijn internationale kartcarrière een jaar geleden begon, heeft Mik Klinkers een uitstekende tweede plaats gepakt in de Rotax Max Challenge Euro Trophy. De elfjarige karter uit Maastricht reed knap naar het podium tijdens de tweede ronde van het EK in de Minimax-klasse. Dat leverde de snelle Limburger en passant ook een ticket op voor deelname aan de Rotax Max Grand Finals, het officieuze WK voor Rotax Max-coureurs.

Mik Klinkers Wackersdorf Rotax Max Challenge Euro Trophy

“In een race kan van alles gebeuren, zelfs in de laatste ronde”, zei een opgeluchte Mik. “Je moet gewoon hard blijven werken en steeds proberen het maximaal mogelijke te doen.”

Want Mik wist als geen ander hoe snel een race kan kantelen. Tijdens de eerste ronde van het EK in Cremona reed hij namelijk op de eerste plaats in de laatste ronde van de finale. In een van de laatste bochten werd hij toen hard van achteren geraakt. Daardoor liep hij zowel het ticket als een podiumplaats mis. “Het voelt dan ook wel echt fijn dat ik direct daarna dat ticket hier in Wackersdorf heb gepakt”, zei Mik.

Vorig jaar mocht Mik al meedoen aan dat prestigieuze evenement, toen in Bahrein. “Daar was ik in de laatste drie vrije trainingen steeds de snelste. Helaas kreeg ik track limits in de kwalificatie en was een goed resultaat in de race ook niet meer mogelijk. Ik kan echt niet wachten tot het in Portimão zover is. Daar wil ik echt voor de top tien of zelfs het podium gaan.”

Het ticket kwam niet vanzelf. Bij aanvang van het weekend had Mik nog wat tijd nodig om de juiste afstelling te vinden. Samen met zijn vaste monteur en coach Jordy Koullen en zijn team Bouvin Power wist hij echter de goede richting in te slaan. “Aan het einde van de week hoorden we wel bij de snelsten”, zei hij.

Het eerste hoogtepunt kwam op vrijdag, toen Mik zijn eerste heat won. “Dat was echt heel mooi”, zei hij. “Toen wist ik wel dat we goed bezig waren.”

In de finale moest hij vervolgens stevig knokken voor zijn topresultaat. Bij de start zakte hij onfortuinlijk terug naar de vijfde plaats, gevolgd door vier ronden onder code slow vanwege een zwaarder ongeluk. “Toen het racen weer begon, kon ik met een paar snelle en goede inhaalacties terug naar de tweede plek rijden”, zei Mik die ook inliep op de nummer één maar die niet meer kon bijhalen.

Mik Klinkers Wackersdorf Rotax Max Challenge Euro Trophy

En dan te bedenken dat de talentvolle Limburger pas in mei 2024 met karten begon. Daarvoor had hij twee jaar lang volop op de simulator gereden. Twee toprijders uit de internationale autosport zagen hem racen op zo’n simulator en raadden hem aan de overstap naar de echte kart te maken: Rudy van Buren, simulator-engineer bij het Formule 1-team van Red Bull Racing, en Nick Cassidy, vice-wereldkampioen Formule E.

Dat advies pakte op zijn zachtst gezegd uitstekend uit. Al in zijn eerste volledige seizoen in de echte kart, in 2025, werd Mik meteen zowel Nederlands als Belgisch kampioen Rotax Minimax. Nu, amper een jaar later, doet hij internationaal vooraan mee, niet alleen in de Minimax-, maar ook in de Mini 60-klasse, waar hij wordt ondersteund door het fabrieksteam van het Italiaanse Energy Corse.

Door zijn snelle progressie rijdt Mik nu alleen nog internationale races. Zijn volgende wedstrijd is de derde ronde van het prestigieuze Champions of the Future-kampioenschap (waarin hij nu P3 staat). Die wordt verreden in Thessaloniki, Griekenland. “Er rijden meer hele snelle jongens mee in de internationale Minimax. Maar ik ga er alles aan doen om vooraan mee te kunnen vechten”, blikte Mik vooruit. “Ik wil echt proberen de snelste te zijn, altijd en overal, ik voel dat het kan!”

Mik bedankt zijn ouders en zijn broer, Jordy Koullen, zijn team Bouvin Power, David Vidales bij Energy Corse, Rudy van Buren en last but not least Nick Cassidy, die hij ook zal ondersteunen bij de volgende Formule E-wedstrijden op 16 en 17 mei in Monaco.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS