Nieuws

WK-rally Portugal: Erik van Loon vindt een groot gat op zijn weg

Door Bas Kaligis31 maart 2011 · 12:09 uur2 min lezen
Erik van Loon toonde moed door afgelopen weekeinde zonder serieuze ervaring met de Skoda Fabia S2000 Evo 2 van Wevers Sport te debuteren in de loodzware WK-rally van Portugal. Ondanks de nodige pech kwam hij samen met navigator Harmen Scholtalbers als 36e aan de eindstreep. "We zijn gekomen om veel te leren. Dat is meer dan gelukt."

Voor Van Loon en Scholtalbers stond de afspraak in Portugal in het teken van de eerste serieuze kennismaking met de Skoda Fabia S2000 Evo 2. "Een lekker wagentje", concludeerde de rallyrijder uit Walik na de test op maandag. Net als teamgenoot Bernhard ten Brinke concludeerde ook Van Loon dat het maken
van goede notes niet eenvoudig is. Zo werd het rallyrijden in Portugal nog meer een avontuur. Van Loon: "We hebben zowel op vrijdag als op zaterdag iets meegemaakt."

Op de eerste proef van de tweede boucle op vrijdag kwamen Van Loon en Scholtalbers iets te hard een bocht uit. Precies op de plek waar door de regen een flink gat was ontstaan. Met 140 in het uur klapte de Skoda Fabia erdoor met de nodige schade aan voor- en achterwielophanging tot gevolg.

Onder Superallyregels keerde het duo op zaterdag weer terug. De Skoda Fabia stond helemaal in orde klaar dankzij de monteurs van Wevers Sport. De comeback werd opgeluisterd met goede tijden, totdat opnieuw de pechduivel zich meldde. "We kwamen door een blinde bocht en opeens lag daar een grote steen. We klapten erop. Botte pech", aldus Van Loon.
Opnieuw brachten de technici van Wevers Sport en Superally uitkomst. Zo kon op de slotdag nog nuttige ervaringen worden opgedaan. Van Loon vermaakte zich opperbest, vooral op de Powerstage over 31,8 kilometer. "Lekker zo'n lange proef. Het deed me een beetje denken aan Dakar. Ik had het zo nog een uurtje langer volgehouden."

De uitkomst was bevredigend. Van Loon en Scholtalbers finishten als 36e en als 5e duo in een S2000. "Ik ben niet helemaal tevreden met mijn snelheid, maar als van de 71 auto's maar 38 de finish halen, dan zegt dat genoeg over de zwaarte van de rally."

Erik Wevers kijkt tevreden terug naar de eerste internationale rally voor Wevers Sport. Het was onder meer de eerste keer dat de zelf ontwikkelde en gebouwde truck- en trailercombinatie in de praktijk werd getest. Door het zware parcours was er ook werk genoeg voor de monteurs van de rallyspecialisten uit Markelo. "In zware rally's als deze komt boven of je organisatie klopt of niet. Ik kan niet anders dan concluderen dan dat alles prima op de plek viel."
B
Bas Kaligis
RaceXpress editorial
Meer over Autosport
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

More news
30-07

Sebastien Ogier reunited with Julien Ingrassia in Rally Finland, Toyota eyes historic milestone in WRC battle

28-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival viert rallyhistorie met duizenden fans, iconische auto's en onvergetelijke, gepassioneerde verhalen

23-07

ENTRY LIST - Groep B-iconen en rallylegendes zorgen voor onvergetelijke tijdreis tijdens Eifel Rallye Festival in Daun

22-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival zet Daun komend weekend volledig op zijn kop met 160 legendarische rallyauto's en duizenden fans

19-07

Nog twee proeven scheiden Sami Pajari van historische eerste WK-zege na dominante dag in Rally Estonia + UITSLAG

18-07

FOTO'S - Pajari houdt Solberg knap achter zich en behoudt leiding na spectaculair duel in Rally Estland

18-07

FOTO'S - Sami Pajari zet Estse WRC-rally volledig naar zijn hand met zeven opeenvolgende zeges + UITSLAG

16-07

Terug in Estland wil Oliver Solberg opnieuw schitteren op de wegen van zijn grote WK-doorbraak vorig jaar

15-07

Wereldtop maakt zich op voor razendsnelle rallyweek, terwijl Toyota aast op dubbel succes in Rally Estonia

29-06

Ogier wint Acropolis Rally na thriller met Neuville en bezorgt Toyota perfect Griekenland-weekend + UITSLAG

28-06

Pech berooft Thierry Neuville van Griekse rallyzege na spannend duel met Sébastien Ogier tot het allerlaatste moment

28-06

Neuville houdt Ogier nipt achter zich en stevent af op bloedstollende slotdag in Griekse Acropolis Rally + UITSLAG

27-06

Lekke banden en pech teisteren concurrentie terwijl Neuville de leiding stevig in handen neemt + UITSLAG

×