VIDEO - Nieuwe WRC-Rally Saudi-Arabië belooft unieke mix van snelheid, zand en technische uitdagingen
Uitgegeven door Peter Vader • 25 november 2025 12:50
De inaugurele Rally Saudi-Arabië van deze week zal uitdagingen voorschotelen die vergelijkbaar zijn met de Acropolis Rally in Griekenland en de Safari Rally in Kenia, aldus Hyundai Motorsport-coureur Adrien Fourmaux. Het FIA World Rally Championship maakt zich op voor zijn eerste bezoek aan Saudi-Arabië, dat naar verwachting een spectaculaire seizoensfinale wordt met Toyota-rijders Elfyn Evans, Sébastien Ogier en Kalle Rovanperä in een felle titelstrijd. Geen van de coureurs heeft ervaring met de proeven, wat zorgt voor een gelijk speelveld.

Onbekend terrein
De enige voorbereiding die de teams hebben, komt van het bestuderen van onboard-video’s van de organisatie. Fourmaux verwacht dat de etappes een mix vormen van omstandigheden uit Kenia en Griekenland. Brede, vloeiende gravelwegen met blinde toppen worden afgewisseld met ruigere, technische secties waar precisie en bandenmanagement cruciaal zijn. De hoge snelheden vergroten het risico, terwijl agressief rijden kan worden afgestraft met bandenschade of slijtage.
Voorbereiding Hyundai
Om zich voor te bereiden op dit onbekende terrein testte Hyundai op ruw gravel in Spanje voorafgaand aan de FORUM8 Rally Japan. Fourmaux heeft vertrouwen in de competitiviteit van zijn auto: “Voor mij kan Saudi een goede zijn. Ik twijfel niet dat we mee kunnen strijden. Op gravel heb ik geen zorgen en zitten we altijd in de strijd.”
Snel en spectaculair
Na de verkenning van KP9/12 en KP16 waren de coureurs enthousiast over wat hen te wachten staat; hoge snelheden lijken de norm. “Dit is snel, zoveel is recht en het is makkelijk te lezen,” aldus WRC2-wereldkampioen Oliver Solberg. M-Sport-rijder Josh McErlean bevestigde dit: “Dit is snel, de wegwijzers en vlaggen zijn goed.” Teamgenoot Mārtiņš Sesks vatte het simpel samen: “Dit is een leuke proef.” Positieve eerste indrukken van de coureurs, het beloofd een spannende seizoensfinale te worden in de zandbak van Saudi-Arabië!




Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




